Łukasz Szewczyk28.04.2010 (16:18)61 komentarzy

"Solidarni 2010" w TVP1: Rosja oburzona, będzie skraga do KRRiT

Telewizja Polska z Janem Pospieszalskim na czele pogorszą stosunki Polski z Rosją? Wyemitowany na początku tygodnia przez TVP1 film "Solidarni 2010" wywołał emocje nie tylko w Polsce, ale także w Rosji. Będzie skarga do KRRiT.
Rosyjskie media z oburzeniem relacjonują emisję filmu "Solidarni 2010" w TVP1, w którym padają oskarżenia pod adresem Rosjan w sprawie katastrofy pod Smoleńskiem - podaje radio TOK FM. Rosyjskie media film nazwały "skandalicznym" i "obrzydliwym". Nie mają także wątpliwości, że film wyemitowano specjalnie w dniu, gdy ogłoszono iż kandydatem na prezydenta PiS-u będzie Jarosław Kaczyński. W tekstach podkreślają jednak, że film wywołał protesty wśród Polaków, a publiczna telewizja, która nadała program, jest w rękach PiS.
O kontrowersyjnym filmie informowaliśmy już wczoraj. Temat także wywołał ożywioną dyskusję wśród naszych czytelników, o czym świadczy m.in. liczba komentarzy. Przypomnijmy, że autorzy filmu, m.in. Jan Pospieszalski, są krytykowani, że pokazali tylko jedną stronę żałoby w Polsce. W filmie, bez wyjaśnień, padają kontrowersyjne opinie, które sugerują, że katastrofa to był zamach wymierzony w elitę kraju, że media zaszczuły Lecha Kaczyńskiego, a władza została przekazana mafijnym układom medialno-biznesowym. Nie brakuje także ataków na Rosjan oraz media, typu "Gazeta Wyborcza okłamuje naród". Wybrane opinie mają przekonać widza, że zły wizerunek Lecha Kaczyńskiego to propaganda wrogich mediów oraz "obcych sił". Z kolei pod adresem Lecha Kaczyńskiego padają jedynie dobre słowa typu "kocham pana prezydenta".

Lewica zapowiada złożenie skargę do KRRiT na wykorzystywanie śmierci do celów politycznych przez TVP1. Według SLD, film pokazuje "przekoloryzowaną rzeczywistość, wygodną dla prawicy".
TOK FM

Komentarze (1 - 10 z 61)

Trochę rzetelności to nie tylko film Pospieszalskiego :/ Pewnie autor newsa nie wie co to znaczy ...
 0  
TOK FM- tuba propagandowa Agory znów pluje i jątrzy...
Mimo narodowej tragedii znów stosuje negatywną propagandę w stosunku do Jarosława Kaczyńskiego, podobnie jak to robiła w stosunku do prezydenta, zamieszczając nieprzychylne zdjęcia:
http://www.tokfm.pl/Tokfm/3200006,103087,6265601.html?back=/Tokfm/1,103087,7823397,zaufanie_do_jaroslawa_kaczynskiego__bezprecedensowo_.html

Już się na nowo zaczął neoUBecki jazgot WSIoków...

Powyższym linkiem wykazałem Panie Szewczyk to, co Pan napisałeś:
"Wybrane opinie mają przekonać widza, że zły wizerunek Lecha Kaczyńskiego to propaganda wrogich mediów oraz "obcych sił""
Porównaj Pan na tym portalu zdjęcie Kaczyńskiego z pozostałymi kandydatami na prezydenta- np takim Olechowskim...

Poza tym Panie Szewczyk to nie jest film, tylko dokument, a autorem nie jest tylko Pospieszalski....

.
Treść edytowana 2 razy (ostatnio 28 kwietnia 2010 o 17:45:27 przez arnie).
 0  
Śmiech na sali ! Mamy jeszcze płacić abonament na takie bzdury i ciemnogród? Pytanie kiedy będą rozdawać radyjka z ustawioną już na stałe jedną mającą rację i tylko rację rozgłośnią!
 0  
a @widz dyżurny komuch jak zwykle na posterunku
 0  
"Dotychczasowe doświadczenia wskazują, że wszystko było zaplanowane. KGB to są poważni ludzie, oni nie puszczają farby".
Bravo panie Pospieszalski. Bravo. A może to wina Niemiec, Amerykanów lub Żydów. Nie, to żydokomuna !!!
Proponuję wysłać Pospieszalskiego na Białoruś niech się wykaże walką o wolność słowa. Ohyda !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
"TVP jestescie gorsi od gebelsowsko-stalinowskiej propagandy. Zaczeliscie pieknie pisowska kampanie na rozkaz jarka. Juz sie chce rzygac!!!!!!!!!!!"
 0  
O to chodziło temu bandycie Pospieszalskiemu.
 0  
BOJÓWKI PiSu OD PIERWSZEGO DNIA KRZYCZĄ, ŻE TO BYŁ ZAMACH!!!!!!!!!!!!!!
OSZOŁOMY!!!!!!!!!!!!!
 0  
Chyba tylko niektóre środowiska PiS snują te dziwne teorie o zamachu... Nie mówię o wszystkich członkach tej partii, ale większa część ma takie zacietrzewienie i szukanie dziury w całym.
Treść edytowana 1 raz (ostatnio 28 kwietnia 2010 o 18:09:53 przez Partyzant).
 0  
I co w tym dokumencie skandaliczne? POwska TOK FM made in Agora rozpoczęła kolejną nagonkę z polecenia czołowych polityków Platformy. Jeszcze jedno Panie Szewczyk, proszę się zajmować tematyką mediów a nie propagandą rozdmuchaną przez PO.
 0  
[email protected] Uważaj co piszesz, bo za takie epitety będziesz się wlókł po sądach.
 0