Łukasz Szewczyk15.05.2010 (0:17)brak komentarzy

Nowi dyrektorzy w TVP

Od 13 maja 2010 r. dyrektorem Biura Koordynacji Programowej w TVP jest Jacek Snopkiewicz. Nowy dyrektorem Ośrodka Programów Regionalnych (TVP INFO) został Łukasz Kardas
Jacek Snopkiewicz jest z zawodu reporterem, przez ostatnie lata zajmował się dramaturgią w Teatrze Polskiego Radia. W Telewizji Polskiej prowadził Zespół Reporterów i Dokumentalistów Fakt skupiający w latach 1980-81 najlepszych reporterów telewizyjnych i filmowych. W 1989 r. został pierwszym redaktorem naczelnym „Wiadomości”. Przez wiele lat kierował Akademią Telewizyjną TVP, gdzie powstały standardy etyczne i gatunkowe dziennikarstwa telewizyjnego i założenia analiz programowych. Kierował komisją Karty Ekranowej. Wielu znanych dziennikarzy zaczynało pracę w jego redakcjach. W Telewizji Polskiej był też dyrektorem Centrum Strategii, rzecznikiem prasowym za prezesury Roberta Kwiatkowskiego i Jana Dworaka, redaktorem naczelnym „Kuriera Polskiego”, wydawcą książek, robotnikiem. W 2009 r. został zastępcą szefa Agencji Informacji oraz redaktorem naczelnym TVP INFO. Do maja 2010 r. kierował Ośrodkiem Programów Regionalnych (TVP INFO).
Łukasz Kardas ma 35 lat. Jest magistrem socjologii, kierunek komunikacja i media. Z Telewizją Polską S.A. związany od ponad 16 lat. Zaczynał jako reporter, dziennikarz i prezenter w Warszawskim Ośrodku Telewizyjnym. Wieloletni dziennikarz i lektor „Teleexpresu”, producent „Panoramy”. Z TVP 3 związany od powstania anteny. Od momentu uruchomienia TVP INFO główny producent kanału, od lutego 2010 r. także zastępca kierownika Redakcji Serwisów Informacyjnych TVP INFO. Żonaty, dwie córki.
TVP