Łukasz Szewczyk10.06.2010 (12:09)2 komentarze

TV Kino Polska przejmuje Stopklatkę

Stopklatka, spółka tworząca najstarszy i jeden z najpopularniejszych w Polsce serwis internetowy o tematyce filmowej - Stopklatka.pl, pozyskała nowego inwestora strategicznego, jakim jest Kino Polska TV.
stopklatka
Sprzedażą objęty zostanie pakiet 1,272 mln akcji serii A, co stanowić będzie ponad 72 proc. kapitału zakładowego Spółki oraz tyle samo głosów na Walnym Zgromadzeniu. Przeniesienie akcji na rzecz Kino Polska TV następować będzie etapami i zakończy się 5 grudnia 2010 roku.
Kino Polska TV od roku 2007 jest częścią Grupy Mediowej SPI. - Partnerstwo tak silnego i stabilnego gracza będzie dla spółki nie tylko oparciem finansowym, pozwoli również na dynamiczny rozwój i ekspansję. Nasz nowy akcjonariusz uruchomił bowiem kanał VoD (Video on Demand), co umożliwi w niedalekiej perspektywie uruchomienie usługi VoD także na naszym portalu. SPI posiada także oddziały na Węgrzech, w Czechach, Słowacji i Rumunii. Już teraz rozważamy te kraje jako kierunek rozwoju - mówi Adam Bortnik, Prezes Zarządu Stopklatka.

- Inwestycja SPI w Stopklatkę, tak jak wcześniejsza inwestycja w Kino Polska TV potwierdza, że dla SPI rynek polski jest najważniejszym rynkiem w Europie Centralnej- dodaje Piotr Reisch, Prezes Zarządu Kino Polska TV.

- Pozyskanie tak istotnego i wszechstronnego inwestora strategicznego jest wysoce korzystne dla spółki Stopklatka SA, nie tylko w kontekście planowanego na początek III kwartału debiutu na NewConnect. Kino Polska TV, w oparciu o swoją wiedzę i doświadczenie, stworzy dla spółki wszechstronne możliwości rozwoju - komentuje Marcin Duszyński, Prezes Zarządu Capital One Advisers, Autoryzowanego Doradcy Stopklatka SA.
StopKlatka.pl

Komentarze (1 - 2 z 2)

niech te kino polska się ogarnie bo ile można oglądać alternatywy 4? to samo w wakacje leci na tvp1 lub 2
 0  
Niech tylko nie zmieniają wyglądu na "bardziej profesjonalny". Po tym, co zrobił filmweb na dobre przeniosłem się na stopklatkę ze względu sensowny i prosty układ strony.
 0