Łukasz Szewczyk12.06.2010 (0:01)111 komentarzy

TVP HD, TVP Sport i TVP Historia w UPC Polska

Na ten dzień abonenci UPC Polska, największego operatora telewizji kablowej w Polsce, czekali długo. UPC udało się dojść do porozumienia z Telewizją Polską - operator niespodziewanie wprowadził do oferty trzy kanały - TVP HD, TVP Sport i TVP Historia.
Kanał TVP HD pojawił się na pozycji 3 w cyfrowych dekoderach UPC, kanał TVP Sport na pozycji 551, a TVP Historia na pozycji 388. Tym samym abonenci cyfrowej UPC otrzymali dostęp do Mundialu w HD oraz pełnej paczki kanałów tematycznych TVP (TVP Kultura, TVP Sport, TVP Historia).
Nadawane przez Telewizję Polską stacje będą dostępne dla wszystkich abonentów usługi cyfrowej w obydwu podstawowych pakietach: Select HD i Max HD. Kanał TVP HD mogą oglądać klienci posiadający dekoder UPC Mediabox HD. TVP HD to już 17 stacja nadawana w wysokiej rozdzielczości w ramach cyfrowej oferty UPC. Jest to także 4 kanał HD (boko TVN HD, Polsat HD i TVS HD) dostępny bez dodatkowych opłat.

TVP HD (pozycja w dekoderach UPC - 3) jest stacją ogólnotematyczną emitującą programy w wysokiej rozdzielczości (HD 1080i). Jest to jedyny polski kanał, dzięki któremu widzowie będą mogli przeżywać piłkarskie emocje rozpoczynającego się właśnie Mundialu w najwyższej dostępnej jakości obrazu i dźwięku.

TVP Sport (pozycja w dekoderach UPC - 551) to kanał tematyczny transmitujący na żywo różnorodne krajowe i zagraniczne wydarzenia sportowe. Stacja pokazuje także magazyny tematyczne poświęcone wybranym dyscyplinom sportu, reportaże, filmy dokumentalne i materiały archiwalne TVP dotyczące sportu i okolic.

TVP Historia (pozycja w dekoderach - 388) jest kanałem pomagającym widzom odkryć i zrozumieć zagadki polskiej i światowej historii. W ofercie stacji znajdują się m.in. magazyny historyczne, cykle dokumentalne, felietony historyczno-edukacyjne oraz programy oparte na zasobach archiwalnych TVP.

Nowe programy włączono niespodziewanie, w piątek po godzinie 21. Jak udało nam się dowiedzieć, negocjacje między TVP i UPC trwały do ostatniej chwili. Przypomnijmy, że jeszcze w czwartek biuro prasowe UPC nie potwierdzało włączenia kanału TVP HD do oferty.

Wraz z nowymi kanałami, UPC wprowadziło zmiany na liście programów TV w cyfrowych dekoderach. Polsat przeniesiono na pozycję 4, Polsat HD - 5, TVN - 6, TVN HD - 7, TV4 - 8, TVN 7 - 9.

Komentarze (1 - 10 z 111)

BRAWOOOOOOOOOOOO!!!!!!!!!!!!!!!!! UPC MA TO SAMO CO CYFRA + i POLSAT HAHAHAHHAHA OH YEAH !!!!!!!!!! O TO CHODZIŁO!!! NO NIC ŚMIGAM OGLĄDAĆ!!!!!!!! :)
 0  
Super dziękujemy
 0  
Fajnie macie, niestety w CP wielki ch...j będzie z tvp HD bo Solorz to dziad skończony
 0  
Wreszcie ! Super ! Brawo ! Dzięki !
 0  
I co niedowiarki, UPC tym razem nas nie zawiodlo. To najmilsza niespodzianka jaka mnie spotkala, zwlaszcza po pesymistycznych artykulach/komentarzach na upc facebooku i media 2
 0  
Nie wierze!!!!! A ja w pociągu....
 0  
Brawo na to czekaliśmy !!! Dziękujemy !!! Już oglądam !!!
 0  
no patrzcie jaką wam niespodziankę zrobili :P
 0  
A wczoraj na tym portalu czytalem wypociny pana Łukasza że UPC na pewno nie włączy TVP HD. Wypadalo by chyba drogi redaktorze przeprosić za wprowadzanie ludzi w błąd! .
 0  
Co ten Libicki wyprawia, SKANDAL POLSAT TO DNO DNO !!! I JESZCZE RAZ DNO. Jak można tak traktować abonentów skoro sie obiecało. To jest mój koniec z tą platformą
 0