Łukasz Szewczyk24.06.2010 (11:21)11 komentarzy

Pierwszy polski serial Disney Channel

Powstaje pierwszy polski serial Disney Channel. Popularny w Polsce kanał dziecięcy zlecił firmie FremantleMedia Polska produkcję krótkiej produkcji lokalnej - "Do Dzwonka". Premiera serialu na Disney Channel zaplanowana jest na jesień 2010 roku.
Akcja serialu "Do Dzwonka" rozgrywa się na korytarzu szkolnym, tuż przed pokojem dyrektora. Oknem na świat postaci jest nomen omen okno budynku szkolnego. Gwiazdy serialu "Do Dzwonka" spędzają przerwy rozwiązując przeróżne problemy związane z życiem, miłością, przyjaciółmi i wrogami. Wciąż wpadają na nowe pomysły, od wygrania randki z najładniejszą dziewczyną w szkole do prób przewodnictwa każdej drużynie i wszystkim kółkom naukowym.
- Firma Disney przywiązuje ogromną wagę do tworzenia produkcji lokalnych, które są uzupełnieniem globalnych działań i pogłębiają relację z naszą widownią. Tym bardziej cieszy nas pojawienie się pierwszej polskiej krótkometrażowej produkcji lokalnej, zatytułowanej "Do Dzwonka" oraz możliwość współpracy z FremantleMedia Polska. Produkcja ta stwarza nam szansę, aby wykazać się kreatywnością w tworzeniu propozycji programowych, jakimi są krótkie formy telewizyjne. W tej chwili trwają poszukiwania polskich talentów. Szukamy 12 obiecujących młodych aktorów, którzy będą odtwórcami głównych ról. Format, na którym jest oparty serial, okazał się wielkim hitem na całym świecie. Mamy nadzieję powtórzyć ten sukces w Polsce - Maciej Bral, wiceprezesa i dyrektora generalnego Disney Channels na Europę Środkowo-Wschodnią,

Pierwszy sezon serialu zostanie sfilmowany w Warszawie i będzie się składać z 20-stu pięciominutowych odcinków. Serial będzie 17-tą międzynarodową produkcją opartą na formacie autorstwa europejskiego centrum krótkich form telewizyjnych Disney Channel we Włoszech.

Serial "Quelli Dell’Intervallo" ("Do Dzwonka") jest jednym z największych sukcesów centrum i doczekał się swojej adaptacji w 17 krajach na całym świecie, w tym w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Włoszech, Niemczech, Francji i Australii.
Disney Channel

Komentarze (1 - 10 z 11)

Disney lansik, lansik, sposób na wzrost sprzedaży ciuchów
 0  
A z dubbingiem będzie?
 0  
castingi kiedy będą i gdzie?
 0  
No w końcu Disney Channel się za coś swojego wziął :) Ale przecież to nie pierwsza polska produkcja tej stacji – pierwszą było "W pogoni za Jonas", co prawda też krótkometrażowe, ale było.
 0  
pewnie głupie będzie znając życie
 0  
Takie pierdoły jak na Disney Channel lecą, to strach pomyśleć, nie wiem po co tych ludzi śmiech w tych wszystkich śmieciach dodawają.
Niech lepiej już te bajki promują niż mają wciąż te komediowe niewypały emitować np. z Seleną Gomez.
 0  
to coś w stylu "Gdy zadzwoni dzwonek"
(usunięte konto #16874) 24.06.2010 (18:03:32)
 0  
To będzie świetne. Razem z moją najlepszą przyjaciółką chcemy tam pojechać.
 0  
@Eowika

Gdzie chcesz pojechać ze swoją przyjaciółką, bo nie ogarniam.
 0  
Tak się składa że moja przyjaciółka się dostała i zagrała. Scenariusz- poniżej dna, ogólnie Polski chłam w porówaniu do reszty. Kumpela gra "słittaśną" blondynkę itp... DNO
 0