Łukasz Szewczyk26.06.2010 (13:46)63 komentarze

Bunt użytkowników nk.pl

Kilka dni temu najpopularniejszy serwis społecznościowy w Polsce Nasza Klasa, który zmienił nazwę na nk.pl, wprowadził nowy regulamin. Nowych zasad nie akceptują użytkownicy serwisu, którzy usuwają swoje zdjęcia z portalu.
Internauci opuszczają najpopularniejszy serwis społecznościowy w Polsce. Protestują przeciwko nowemu regulaminowi, który daje Naszej-klasie prawo do wszystkich zdjęć, informacji i wpisów - informuje sobotnia Gazeta Wyborcza. Przedstawiciele portalu zmiany tłumaczą planami wprowadzenia nowych usług, takich jak na przykład e-gry, w których wyświetlane będą m.in. podobizny współgraczy.
Użytkownicy, którzy nie zaakceptują regulaminu w ciągu 30 dni stracą konto w serwisie. Jak podaje Gazeta, obecnie około 1 proc. użytkowników serwisu (czyli około 140 tys. użytkowników) nie zaakceptowało nowych zasad. Buntują się przede wszystkim zapisom dającym serwisowi prawo do prywatnych fotografii. Użytkownicy, którzy nie zgadzają się na zmiany w regulaminie sami usuwają swoje konta, albo usuwają swoje zdjęcia i zamieszczają informacje o przeniesieniu się np. na Facebook.

Przypomnijmy, że 22 czerwca 2010 roku serwis Nasza-Klasa.pl poinformował, że zmienia się w nk.pl. Przy okazji wprowadzono nowy regulamin, w którym użytkownik serwisu musi zaakceptować zgodę na otrzymywanie informacji handlowych; zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celach statystycznych i marketingowych; zgodę na nieodpłatne przetwarzanie i wykorzystanie zdjęcia głównego (w tym wizerunku) wraz z imieniem i nazwiskiem; zgodę na przetwarzanie danych związanych z aktywnością w portalu.
Gazeta Wyborcza

Komentarze (1 - 10 z 63)

co za idiotyzmy. Podobizny w grach można zrobić na zasadzie awatara, którego sam user sobie wykona. ew. nk. może udostępnić odpowiedni soft online do stworzenia awatarów. Co do innych zapisów regulaminu to nk chyli się ku upadkowi. 140 tys. userów mniej to dopiero początek. Już nie będą mieli takich przychodów jak zeszłego roku, chyba że tym którzy zostaną zafundują płatne logowanie na ich własne konta.
nk: minus kolejny user...
 0  
ja popieram nowe zmiany.
ja mogę zostać nawet ostatnim użytkownikiem tego serwisu. Niech robią z moim imieniem i nazwiskiem bo w końcu to jednak sława
Treść edytowana 1 raz (ostatnio 26 czerwca 2010 o 14:28:14 przez SzytrWielki).
 0  
Na szczęście już skasowałem konto,nikt nie będzie mi na siłę czegoś narzucał. A z drugiej strony z NK zrobił się jakiś bazar.
 0  
Przed chwilą usunąłem swój profil.
 0  
na szczęscie nigdy nie mialem tam konta bo wiedzialem ze kiedyś to zejdzie na swoja droga czyli na dno
 0  
Hehe, Bye bye NK
 0  
Ja również usuwam swoje konto. Żegnam.
 0  
ja już dawno nie mam konta w tym śmiesznym serwisie i innym też radze aby usunęli konto !
 0  
o ja jestem w tym 1 procencie ;-)
 0  
ja usunę może jak zejdzie na dno i będzie płatne całkowicie
 0