Łukasz Szewczyk01.07.2010 (10:44)12 komentarzy

Finalna Opera 10.60 już dostępna [wideo]

Opera Software udostępnia finalną wersję przeglądarki Opera 10.60, zaopatrzonej w wiele funkcji, większe bezpieczeństwo i stabilność oraz przede wszystkim 50 procent większą szybkość w porównaniu z poprzednią wersją
Mając 120 milionów użytkowników surfujących na wielu urządzeniach, Opera dąży do udostępnienia najnowszych innowacji wszystkim użytkownikom. W Operze 10.60 są już technologie składające się na Internet przyszłości.
Geolokacja ułatwia orientację w terenie dzięki umiejscowieniu twojej pozycji na mapie. Dla zapewnienia prywatności klient ma pełną kontrolę nad uruchomieniem tej funkcji. By zobaczyć geolokację w akcji, Opera stworzyła interaktywną mapę, która pokaże ilość pobrań Opery w czasie rzeczywistym.

Opera jako pierwsza oferuje wbudowane odtwarzanie wideo obsługujące format WebM, który daje użytkownikowi obraz bezpośrednio w przeglądarce i na wszystkich platformach. Inne funkcje Opery, takie jak aplikacje offline, pozwalają na korzystanie z umieszczonych w sieci aplikacji nawet bez internetowego połączenia.


Jak podaje producent finalna wersja Opery 10.60 w najważniejszych testach notuje zwiększoną o 50 proc. szybkość w porównaniu z poprzedniczką. To przekłada się na szybszy kontakt z Internetem na nowoczesnych stronach, naszpikowanych JavaScriptem, takich jak Gmail czy Facebook.

Innne funkcje Opery to m.in. gesty myszy, które zapewniają dużo wydajniejsze przeglądanie i zmniejszają czas poświęcony na nawigację pomiędzy różnymi stronami. Wbudowane funkcje wyszukiwania umożliwiają z kolei szybkie i wydajne wyszukiwanie w sieci i w dużych serwisach internetowych.

Nowa wersja przeglądarki jest bezpieczna dzięki wprowadzonym w Operze 10.60 i wspieranym przez AVG bezkonkurencyjnemu systemowi ochrony przez oszustwami i przed phishingiem. Użytkownik będzie informowany na bieżąco o najnowszych zagrożeniach związanych ze złośliwym oprogramowaniem, atakami i scamem. W niektórych regionach informacje o złośliwym oprogramowaniu dostarczy Yandex.

Nową wersję przeglądarki można pobrać pod adresem: www.opera.com
Opera Software

Komentarze (1 - 10 z 12)

Z wyglądu jest ładna Opera ale porównując Operę z Mozillą to Mozilla dużo szybciej otwiera strony tak jest w moim przypadku :)
 0  
Po pierwsze Mozilla to nazwa fundacji (przeglądarka nazywa się Firefox), po drugie Opera jest na chwilę obecną najszybsza.
 0  
Silverlight dziala!!!
 0  
Chrome i tak jest najlepsza najszybsza
 0  
Brawo już wszystko chodzi jak trzeba, bardzo dobre rozwiązania wprowadzili, gesty myszy są bardzo dobre, np. naciśnę prawy przycisk myszy a później lewy to powraca do poprzedniej strony, jak na odwrót po powraca na ktorej byłem. Ogólnie świetnie chodzi, dobrze blokuje reklamy, tabela szybkiego wyboru to rewelacja. Polecam, warto zainstalować i próbować Opery, ja miałem tylko też próbować, ale tak mi się spodobała przeglądarka ze zrezygnowałem z Chrome, a wcześniej przed Chrome z FireFox. Warto zainstalować Opery.
 0  
Ja też polecam tą przeglądarkę, wystarczy 1 dzień jej używać, by docenić jaki komfort daje ta przeglądarka.
 0  
Ciekawe jak długo będę czekał na automatyczną aktualizację. Oczywiście mogę sobie ściągnąć albo sprawdzić ręcznie aktualizacje, ale tak z ciekawości poczekam :).
 0  
Leszek1979 jaką masz komplikację przeglądarki? Bo może już się sama zainstalowała.
 0  
10.54 3423
Zauważyłbym, bo najpierw się ściąga a później pyta o zgodę.
Treść edytowana 1 raz (ostatnio 1 lipca 2010 o 14:49:41 przez Leszek1979).
 0  
cyfra plus user - jak blokujesz reklamy ?
 0