Łukasz Szewczyk11.07.2010 (21:47)12 komentarzy

Łamał kody Cyfrowego Polsatu

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który łamał kody zabezpieczające Cyfrowego Polsatu, a swoje "usługi" oferował w Internecie. Łączna suma strat poniesionych przez platformę cyfrową może osiągnąć nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.
Policjanci ustalili, że mężczyzna przy użyciu sprzętu i aplikacji komputerowej nielegalnie pozyskiwał tzw. klucze parujące i algorytmy, które później umożliwiały odbieranie niezakodowanego sygnału platformy cyfrowej. Te usługi udostępniał klientom zarówno w kraju, jak i za granicą za pomocą jednego z aukcyjnych serwisów internetowych. Przez jego przestępczą działalność te osoby mogły odbierać sygnał platformy cyfrowej nie płacąc abonamentu. Według SatKuriera chodzi o platformę Cyfrowy Polsat.
Przy realizacji sprawy policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą koszalińskiej komendy pracowali z przedstawicielami Cyfrowego Polsatu oraz specjalistami z Wielkiej Brytanii i Szwajcarii zatrudnionymi w firmie związanej z technologią zabezpieczeń. Wspólne działania zaowocowały zatrzymaniem mężczyzny w jego warsztacie. Zabezpieczono urządzenia do wydobywania kluczy parujących i algorytmów, dekodery i sprzęt elektroniczny.

Zgromadzony do tej pory materiał dowodowy świadczy, iż z usług 31-latka skorzystało kilkadziesiąt osób z terenu Polski, a także krajów Unii Europejskiej. Jego klienci dysponując przerobionymi dekoderami, a także nielegalnie pozyskanymi kluczami parującymi, mogli bezpłatnie korzystać z sygnałów telewizyjnych oferowanych przez platformy cyfrowe. Policjanci będą ustalali dane tych użytkowników, a także dokładną wartość strat, które bez wątpienia przekroczą kilkadziesiąt tysięcy złotych.

31-latek został przesłuchany i wkrótce usłyszy zarzuty. Zgodnie z przepisami za wytwarzanie i bezprawne wprowadzanie do obrotu urządzeń niedozwolonych oraz świadczenie takich usług grozi do 3 lat pozbawienia wolności.
KMP Koszalin

Komentarze (1 - 10 z 12)

Temat z DUPY on dawal mozliwosc odpalenia LEGALNEJ OPLACANEJ KARTY na innym sprzecie niz CP. Nie ma w tym NIC z darmowego ogladania i jest manipulacja rodem z onetu.
 0  
nagra3 wciąż cząstkowo złamana, ale napewno jesli juz to zatrzymali by najpierw kogos z hiszpanii bo tam maja wieksze doswiadczenie.
jak dla mnie nigdy nie zlamia bo n3 podobnie jak seca posiada nano key.
 0  
Złapali?! Wystarczy wpisać na allegro: polsat boxkey..
 0  
Hehe czytam czytam i sie zastanawiam czy ktos kto to pisal wie o czym pisze. Juz wyzej czytelnicy wymienili jakie klucze wyciagal i do czego one sluzyly. Karta byla oplacona nic nielegalnie zapewne nie bylo ogladane tylko chodzilo o uruchomienie karty na innym odbiorniku niz ten narzucony przez CP. Az zajrze na stakurier bo nie wierze zeby oni tak to opisali.
 0  
A sharing przez internet dalej kwitnie. Wiem gdzie sa osoby rozprowadzające internet i zarazem oferuja za niwielkie pieniądze wszystkie kanały cyfry i polsatu i to wiekszej liczbie osób jak ten słynny 31 latek. I co na to dochodzeniowcy. To tylko jednorazowe działanie i ma odstraszyać. Nie sa w stanie wycwycic wszystkich.
 0  
Straszne bzdury!!!!! Na miejscu tego chłopa od razu bym poszedł do sądu za oskarżanie go mediów o coś czego nie zrobił. I tak będzie się sądził z cp i tak, to chociaż na karę by miał z wygranej rozprawy z mediami lub osobą, która napisała ten beznadziejny artykuł.
 0  
Łamał kody i pójdzie siedzieć. Nie rozumiem takiego cwaniactwa - gdy można mieć za mniej niż stówkę pełny zakres kanałów. Żal.
 0  
Ewew nie wiesz o czym piszesz.
 0  
Porządnego adwokata dla kolesia i będzie zabawny proces ;)
Ja myślę, że sharing by upadł gdyby... zamknąć w więzieniu wszystkich dostawców internetu :D tak samo oni winni jak i on :D
 0  
Co jednego te dziady złapali i mają z tego satysfakcje ?
poprzednicy, pisali, iż jest więcej takich w Polsce i się nie mylili, bo jest...
psy!!! zajmijcie się łapaniem morderców, a nie hakerów od CP, może ktoś nie ma ochoty kupować CP ...
 0