Łukasz Szewczyk13.07.2010 (9:21)36 komentarzy

AXN HD - nowy kanał TV w Polsce

Polski rynek telewizyjny niespodziewanie powiększył się o nowy kanał telewizyjny nadający w wysokiej rozdzielczości - AXN HD. To już czwarty kanał AXN w Polsce, który pojawi się w ofertach polskich operatorów płatnej telewizji.
Kanał AXN HD w Polsce zadebiutował bez większego rozgłosu w poniedziałek - 12 lipca 2010 roku. Jako pierwsi dostęp do kanału otrzymali abonenci największej platformy satelitarnej Cyfrowy Polsat, którzy posiadają wykupiony Pakiet HD. Jednak nadawca chce wprowadzić stację także do ofert pozostałych platform satelitarnych, a także do sieci kablowych.
AXN HD posiada taką samą ramówkę jak kanał AXN. Obecnie produkcje w technologii stanowią około 40 proc. ramówki. Kanały AXN swojej ofercie posiadają popularne seriale telewizyjne akcji, kryminalne, sci-fi, przeboje kina akcji oraz programy typu reality.

Kanał AXN HD jest to już czwarty kanał AXN w Polsce. Obecnie polscy widzowie mają dostęp także dostęp do takich kanałów jak AXN, AXN Crime i AXN Sci-fi.
Presserwis/wł.

Komentarze (1 - 10 z 36)

Badziew a nie hd. Wpiszcie w youtube axn hd, traficie na zachodnie i skandynawskie wersje, włączcie 1080p i podziwiajcie jakość obrazu (to i tak marne youtube)
Na zachodzie dba się o jakość przekazu, w Polsce serwują mydliny sd, w letterboxie - nazywają to hd i każą sobie płacić.
 0  
Wiecie dlaczego tak cicho o tym nowym programie w HD?
Ano dlatego ,ze to nie żadne HD, tylko zwykły upscaling z SD do HD,to jest kopia kanału SD!! czyli będą nam serwować format w HD 4:3 to jest rewelacja ! !
 0  
jak to dadza to tnk hd to bedzie klapa a bo... W pakiecie domowym nSport , Eurosport , AXN a w premium nSport HD , Eurosport hd , AXN HD ..
 0  
jakość i bitrate na poziomie SD :D jak to w polszmacie
 0  
AXN HD miał ruszyć w Polsce 2011 roku ciekawe czemu tak prześpieszyli .
obecnie coraz więcej nadawców tworzy kanały HD (a ludzie chcą kanałów HD coraz więcej ) , więc obraz na tych kanałach jest , jaki jest. i tak jest dobrze bo jak wszysce zechcą nanadwać w HD na satelicie ( na Hot bird -ie ) to bedzie w tedy dramat , narazie jest jeszcze dobrze .
sytuacja może się poprawić gdy zaczną nadawać satelity dla telewizji w paśmie Ka-band ( to się poprawi ) ale za to będzie trzeba zmieniać tuner, konwentery, i dawać większe anteny .
 0  
Czekam na ochy i achy, gdy ten kanał trafi do Cyfry+ albo n'ki. W tej chwili kanał nie ma zbyt wiele produkcji HD to i wali upscaling, więc po co w takiej sytuacji bitrate na poziomie 15 - 20 MB. Gdyby miały być tylko produkcje w HD to musiałoby być sporo powtórek i tu też by były narzekania, że co z tego, że to HD, jak powtórka goni powtórkę. Jedna jest na to rada, jeśli Sony nie ma praw do dużej ilości seriali w HD to nie powinien startować i poczekać jeszcze trochę.
 0  
bambo prośba, tv shows w us kręci się w hd od 2002roku. Jeżeli nie mają kontentu w hd, to nie startują z takim kanałem - proste. Najlepiej niech zjednoczą siły z foxem i wystartują z porządnym jednym kanałem który nadaje wsio w hd z bitrate 15mbit i nara. Nie wiem po co tworzyć 20kanałów hd, gdzie przez 90% czasu antenowego w hd jest tylko logo stacji.
 0  
dlaczego Cyfra I Polsat ciągle dodają nowe kanały, w tym HD, a w N od miesięcy nie ma nic nowego, ani nowych kanałów ani nowych filmów tylko powtórki?

parę miesięcy temu obiecali dodanie kanału National Geographic HD, i co wyszło z tych obietnic? jak zwykle w N, wielkie NIC

przed podwyzkami obiecali też kanał Orange Sport Info (argumentując tym konieczność wprowadzenia kolejnej podwyżki opłat), i co? jak zwykle w N, wielkie NIC

to za co do cholery my im płacimy abonament, skoro w N nie ma co ogladać???
 0  
@olo46 nikt Ci nie obiecywał National Geographic HD w N nie było oficjalnygo komunikatu . po za tym to o NG HD jest to tylko wymysł jakiegoś user,a na forum N że taki kanał będzie .
po za tym jak się oferta nie podoba to zrezygnować z oferty i wziąść Polsat ,Cyfrę+ czy Orange ( TP) .
 0  
@ olo a BBC HD i Fox Life HD w n-ce to co? NG jest póki co na wyłączność c+ i nawet polsrat go nie będzie miał
 0