Łukasz Szewczyk13.07.2010 (14:25)22 komentarze

Wkrótce nowy kanał Disney`a w Polsce

Jesienią 2010 roku na polskim rynku telewizyjnym zadebiutuje nowy kanał telewizyjny dla dzieci - Playhouse Disney. Marka jest znana widzom w Polsce m.in. z anteny Disney Channel oraz kiosków. Będzie to już trzeci kanał Disney`a w Polsce.
Pod koniec lipca 2010 roku z polskiego rynku telewizyjnego znika kanał dla przedszkolaków Jetix Play. Od dawna mówi się, że tym samym Disney robi sobie miejsce do wprowadzenia na polski rynek nowej stacji telewizyjnej - Playhouse Disney. Tym bardziej, ze podobny ruch - zastąpienie Jetix Play nowym kanałem Disney`a - już kilka miesięcy temu zapowiedziano m.in. w Czechach i na Słowacji.
Wiele wskazuje na to, że w Polsce będzie podobnie. Nadawca na razie nie wydał oficjalnego stanowiska w tej sprawie, ale plany Disney`a zdradzają operatorzy. Sieć Vectra poinformowała już swoich klientów, o wprowadzeniu do oferty, po wakacjach, nowej stacji Playhouse Disney. Z naszych informacji wynika, że Playhouse Disney będzie dostępny u wszystkich satelitarnych i kablowych operatorów, którzy posiadają w swojej ofercie dotychczasowe kanały Disney.

Przypomnijmy, że Playhouse Disney będzie trzecim kanałem Disney`a w Polsce, po Disney Channel oraz Disney XD, które utrzymują się w czołówce oglądalności wśród stacji dla dzieci. Nowy kanał ma kierować swój program do widzów w wieku przedszkolnym (od 2 do 5 lat). Niewykluczone, że jeszcze w tym roku może pojawić się w Polsce także jeszcze jeden nowy kanał Disney`a, nadający swój program w jakości HD (np. Disney Cinemagic HD).

Marka Playhouse Disney znana jest dobrze polskim widzom. Identyczną nazwę posiada poranne pasmo programowe kanału Disney Channel, w którym emitowane są programy edukacyjne dla przedszkolaków. Dodatkowo w wiosną 2010 roku w kioskach pojawił się miesięcznik dla dzieci - Playhouse Disney.

Komentarze (1 - 10 z 22)

JESZCZE MA RUSZYĆ TV PULS KIDS
 0  
No i co?
Bo wydaje mi się, że jako analityk rynku nieźle się spisuję
już od kilkku miesięcy zapowiadałem start w Polsce m.in.

AXN HD
PLAYHOUSE DISNEY
DISNEY CINEMAGIC HD

czekajcie jeszcze wkrótce będą:

ESPN AMERICA HD
NICK JUNIOR
 0  
a czy będzie Trwam HD ?
 0  
nie będzie
wyłącznie Trwam 3D ;)
 0  
Całkiem fajny pomysł. tak samo jak ty MTX'ie przeczuwałem start Playhouse Disney zamiast Jetix Play choć w gre wchodził jeszcze Toon Disney
 0  
aha... Playhouse Disney powinien pojawić sie w pakiecie familijnym CP
 0  
ciekawe czy dadzą go w TNK .


ps TV Trwam będzie w 4D

3d to starocie
 0  
ps w nowym dekoderze TV Trwam bedziesz mógł się tereportować do banku Radia Maryja i zrobić przelew onlinne ;d
 0  
playhouse :D Tak trochę erotycznie brzmi ;P
 0  
Playhouse zastapi kanał KidsCo. Jak wiadomo kanal ten bedzie powoli znikal z kolejnych platform satelitarnych.
 0