Łukasz Szewczyk29.07.2010 (20:20)17 komentarzy

Ruszyły nowe stacje Polskiego Radia

Polskie Radio uruchomiło pierwsze, radiowe kanały tematyczne, które można słuchać na całym świecie za pośrednictwem Internetu. W ofercie znalazły się kanały słowne, m.in. z reportażami i wywiadami oraz muzyczne, m.in. z koncertami.
Uruchomienie projektu ma związek z obchodami 85 rocznicy przyznania spółce Polskie Radio koncesji. Z tej okazji publiczny nadawca planuje stworzenie aż do 85 internetowych stacji radiowych. Oprócz autorskich pasm muzycznych, sygnowanych często przez gwiazdy Polskiego Radia, pojawią się także kanały kabaretowe, kanały ze słuchowiskami i audiobookami oraz rozgłośnie dla dzieci. Ważne miejsce zajmie również muzyka poważna.

Nowych kanałów radiowych można posłuchać pod adresem Moje.PolskieRadio.pl. Obecnie serwis Moje Polskie Radio podzielono na dwie części - Słowo i Muzyka. Obecnie w kategorii Słowo można znaleźć takie kanały radiowe jak: Zabawy z językiem, Portret słowem malowany, Radio Freud, Zapiski ze współczesności, Kosmos, Reportaż w Trójce czy Rozrywka w Trójce.

W kategorii Muzyka znalazły się takie kanały radiowe jak: Koncerty w Trójce, Wywiady Marka Niedźwieckiego, Mann i Niedźwiecki, Najpiękniejsze polskie piosenki, Młoda Polska, W jazzowym klimacie, Przeboje Polskiego Radia, Alt + POP + Synth, Opener Festival, RnB, Modern rock, Indie, Reggae + Dancehall + hiphop.

Przypomnijmy, że Polskie Radio pracuje także nad uruchomieniem własnego kanału telewizyjnego - Radio na wizji. Stacja już otrzymała koncesję i ma ruszyć jeszcze w tym roku. Dostępna będzie w ofercie kablowych i satelitarnych platform telewizyjnych. Nowy kanał o charakterze publicystyczno-muzycznym ma być kierowany do widzów przede wszystkim w wieku 25-45 la. Będzie połączeniem najlepszych cech radia i telewizji. Odbiorcy znajdą szybką informację, wywiady oraz klipy muzyczne.

Komentarze (1 - 10 z 17)

Brawo! Teraz czekamy na telewizję. Czuję, że będzie niezła. Może z TVP coś pożyczyć? Bo jak to będzie tylko Czwórka z wizją, to po roku plajta.
 1  
No super! Szkoda ,ze nie kilka lat temu. Wreszcie kanał radiowy z dobrym kabaretem i muzyką kabaretową. Tego brakowało.
 0  
No i git :). Bede mial nowa strone startową :)

Ciekawe czy te kanały radiowe trafią do N bylo by milo :)
 0  
Lepiej późno niż wale. Tyle programów, audycji, reportaży, koncertów, muzyki codziennie znika bezpowrotnie
 0  
Super! Muzyka alternatywna bez komerchy poprostu jestem w niebowzięty chyba zacznę płacić abonament! (radiowy oczywiście) ;)
 0  
absolutna rewelacja!
bedzie mi trudno co wybrac... Koncerty czy Openera...
 0  
a jaki dają bitrate i dlaczego nie dają na tej stronie transmisji swoich podstawowych produktów
życzliwy minimalista 30.07.2010 (8:12:25)
 0  
Super kanały radiowe.Jest w czym wybierać.
Treść edytowana 1 raz (ostatnio 30 lipca 2010 o 8:33:46 przez stevie).
 0  
Wszystko dla liberałków a co jest dla Polaków katolików ? NICO? no to 'dziękuję'. Posłucham sobie tego co JUŻ JEST w internecie. Najlepiej Radio Maryja.
mówę prawdę - naprawdę. 30.07.2010 (10:42:49)
 1  
Słucham właśnie radia Kosmos i muszę przyznać, że jest OK. Zaciekawiło mnie i wciągnęło. Powiem, że chcę więcej tych kanałów radiowych od Polskiego Radia i na pewno często będę zaglądał na ich stronę posłuchać radia. Pozdrawiam.
 0