Łukasz Szewczyk05.08.2010 (13:55)21 komentarzy

Playhouse Disney - nowy kanał TV od września

Firma The Walt Disney Company oficjalnie ogłosiła wprowadzenie na polski rynek nowego, całodobowego kanału dedykowanego najmłodszym widzom oraz ich rodzinom - Playhouse Disney. Stacja rozpocznie nadawanie tuż po wakacjach.
Kanał Playhouse Disney skierowany jest do dzieci w wieku od 2 do 7 lat oraz ich rodzin. Do tej pory Playhouse Disney był blokiem programowym nadawanym na antenie Disney Channel. Programy Playhouse Disney, stworzone z myślą o przedszkolakach, koncentrują się na aspekcie edukacyjnym i wspierają rozwój najmłodszych.
- Cieszymy się z możliwości poszerzenia oferty kanałowej Disneya w Polsce o Playhouse Disney. Odnoszący sukcesy kontent kanału, wyznaczył wysoką poprzeczkę telewizjom dla najmłodszych na całym świecie. Wyróżniają go interaktywne postacie i angażujące historie, oraz zaufanie rodziców do marki Disneya, która dostarcza rozrywki najmłodszym i pozwala się im rozwijać. Takie programy jak "Klub Przyjaciół Myszki Miki" czy "Złota Rączka", nadawane na bardzo popularnym paśmie programowych Playhouse Disney, przypadły już do gustu polskim przedszkolakom oraz ich rodzicom i opiekunom. Nowy kanał pozwoli im cieszyć się jeszcze bardziej fascynującym kontentem stworzonym specjalnie dla nich – mówi Maciej Bral, wiceprezes i dyrektor generalny Disney Channels na Europę Środkowo-Wschodnią.

Kanał Playhouse Disney we wrześniu 2010 roku pojawi się w ofercie UPC Polska. Będzie to pierwszy operator kablowy w Polsce, który włączy nową stację do oferty telewizji cyfrowej. Od października dostęp do stacji otrzymają także abonenci sieci kablowej Vectra. Docelowo stacja pojawi się także u pozostałych operatorów, którzy posiadają w swojej ofercie kanały Disney`a.

W regionie obejmującym Europę, Środkowy Wschód i RPA, Playhouse Disney jest dostępny jako kanał lub pasmo programowe w 26.4 milionach gospodarstw domowych, w 72 krajach. Na całym świecie istnieją obecnie 23 kanały lub bloki programowe Playhouse Disney, nadawane w 29 językach, w 156 krajach lub terytoriach i docierają do ponad 45 milionów gospodarstw domowych.
Disney

Komentarze (1 - 10 z 21)

jakie są jeszcze kanały na świecie Disneya
 0  
W multimedi go nie będzie bo ten zacofany operator nie ma w ofercie żadnego kanału Disney nikomu nie polecam tej kablówki.
 0  
macie racie racje multimedia polska to totalne dno !!!! dobrze ze mam tv cyfrowa upc polska
 0  
a ja mam pytanie dotyczące zawartości programu, czy jak go wprowadzą , ramówka kanału Disney Channel sie zmieni?
 0  
Na świecie jest jeszcze Disney Cinemagic i Disney Cinemagic HD, emitujące filmy
 0  
~mariusz

Jest jeszcze perełka czyli według mnie najlepszy kanał Disneya który jak do tej pory nie nadaje na naszym rynku a tym kanałem jest Disney Cinemagic HD.Kanał ten nadaje filmy (bajki) z wytwórni Disneya.
www.siecikablowe.fora.pl 5.08.2010 (14:23:56)
 0  
Wszystkie te kanały Disneya sa do kitu!! Same pwtórki tj z disney xd na d. channell!! Nie maja juz pomysłow na lepsze kanay!!
 0  
W elitarnej telewizji N jest najwięcej kanałów dla dzieci. Niejedna nasza pociecha zapomni o całym świecie jeśli kupimy dla niej ten najlepszy na rynku pakiet dziecięcy. Do tego można dokupić fantastyczny pilot przeznaczony specjalnie dla małych pociech. Jak widać telewizja dla elity, jaką niewątpliwie jest N, dominuje na każdym polu.
 0  
Zależy co nazywamy elitą... Lepiej mądrze wydać mniej pieniędzy na więcej. Niż płacić za n(ic) ogromne pieniądze.
O... pilot dla dziecka, fantastycznie!
 0  
szczegolnie ze na tym pilocie za 2 miesiace bedzie kilka nieaktualnych przyciskow
 0