Łukasz Szewczyk12.08.2010 (21:00)25 komentarzy

TVN CNBC Biznes na plusie. Co z TVN Warszawa?

Jeszcze kilka miesięcy temu przyszłość TVN CNBC Biznes stała pod znakiem zapytania, dziś już wiadomo, że kanał przetrwa - po trzech latach działalności przynosi zyski. Nadawca nie jest zadowolony natomiast z wyników TVN Warszawa.
W ubiegłym roku władze TVN nie wykluczały zamknięcia kanału TVN CNBC Biznes, jeśli przez najbliższe lata nie zacznie zarabiać. Dziś już wiadomo, że stacja szybko nie zakończy swojego nadawania. Szefowie Grupy TVN podczas czwartkowej konferencji poinformowali, że po pierwszym półroczu 2010 TVN CNBC Biznes zanotował pozytywny wynik EBITDA i zapowiadają, że do końca 2010 roku stacja "wyjdzie na swoje".
Przypomnijmy, że telewizja TVN CNBC Biznes zadebiutowała na polskim rynku telewizyjnym 3 września 2007 roku. Jest to całodobowy kanał biznesowy, będącym wspólnym przedsięwzięciem Grupy TVN i CNBC Europe. TVN CNBC Biznes relacjonuje na żywo przebieg konferencji, debat i spotkań o tematyce gospodarczej. Obecnie stacja dostępna jest w ofercie satelitarnych platform cyfrowych (m.in. telewizja "n", Cyfra+) oraz w sieciach kablowych. W lipcu 2010 roku, pod względem średniej oglądalności, kanał TVN CNBC Biznes (2,7 tys. widzów) wyprzedził konkurencyjną stację TV Biznes (2 tys. widzów).

Z kolei o przetrwanie musi walczyć lokalna telewizja TVN Warszawa. Władze spółki poinformowały, że wynik EBITDA warszawskiej stacji jest "daleki od pozytywnego". Jednak Grupa TVN planuje nadal kontynuować nadawanie TVN Warszawa i zapowiada wprowadzenie "nowego pomysłu" na ten kanał. Przypomnijmy, że Grupa TVN współpracuje także z lokalną stacją TVS dostarczając archiwalne programy, tym samym stacja testuje lokalny rynek.

Jak wynika z finansowego raportu Grupy TVN, informacyjny kanał TVN24 w pierwszym półroczu 2010 roku zwiększył przychody z 101 do 109 mln zł, jednak EBITDA i marża kanału zmniejszyła się z 54 do 53 mln zł. Z kolei przychody pozostałych kanałów tematycznych spadły z 106 do 102 mln zł, a EBITDA i marża spadła z 29 do 24 mln zł.
Forsal.pl/wyborcza.biz/TVN

Komentarze (1 - 10 z 25)

tvn warszawa to dobry kanał
 0  
szkoda jak skasują tvn warszawa, to fajny kanał ale skazany na lokalną publicznośc :( Może miasto dofinansuje ?
 0  
Jagby inni operatorzy udostępnili ten kanał na całą Polskę jak robi to UPC w ofercie cyfrowej to oglądalnośc by podrosła to i kanał byłby opłacalny.
 0  
Dlatego tvn warszawa nie jest rentowny, bo nie ma go na liście cyfrowego polsatu. Żaden kanał który nie znajdzie się na liście cp nie ma szans na jakiekolwiek zaistnienie.
 0  
zgadzam sie z "ja" w końcu ponad 3 mln abonetów to jest pokazna liczba odbiorców
 0  
Gdyby TVN Warszawa nie był skupiony tylko na Warszawie, a i na Mazowszu i zwiększył moc nadawania z DVB-T, na pewno miałby dużo lepsze wyniki!
Szkoda byłoby tej stacji, bo jest naprawdę bardzo dobra.
 0  
tvn oprócz tvs współpracuje też z lokalnym TVT. Codziennie nadaane są filmy z logo tvn
 0  
Przecież TVN CNBC Biznes nie jest dostępny w cyfrowym polsacie, więc co pierdzielicie, że nie może żaden kanał zaistnieć jeśli go tam nie ma. TVN nie pozwoliłby sobie na zamknięcie takiego kanału jak TVN CNBC Biznes ponieważ jest to nowoczesny kanał, który przybliża zwykłym ludziom funkcjonowanie naszego i światowych rynków. No i to poważanie wśród przedsiębiorców, nawet u Libickiego, a byłem tym zdziwiony, bo myślałem, że choć od oka będzie negatywnie nastawiony do tego kanału, choćby przez wzgląd na TV Biznes.
 0  
Przy takiej oglądalności rentowność jest niemożliwa.
 0  
przecież TVN Warszawa jest FTA ?? . Ja z Wawy nie jestem ale czasami oglądam ten kanał
 0