Łukasz Szewczyk19.08.2010 (0:02)26 komentarzy

Nowe oblicze TVN CNBC Biznes [wideo]

Biznesowy kanał informacyjny Grupy TVN notuje coraz lepsze wyniki finansowe i oglądalności, mimo to nadawca postanowił zrezygnować z marki TVN CNBC Biznes. Pod koniec sierpnia stacja zmieni swoją nazwę i logo na TVN CNBC.
Po trzech latach Grupa TVN szykuje zmiany w swoim kanale informacyjnym przekazujący informacje biznesowe, ekonomiczne, z zakresu finansów osobistych i konsumenckich. W poniedziałek (30 sierpnia 2010 roku) kanał TVN CNBC Biznes zostanie zastąpiony marką TVN CNBC.
Zmiana marki ma bardziej podkreślić współpracę Grupy TVN z CNBC Europe. Dlatego 30 sierpnia 2010 roku zmieni się nie tylko nazwa stacji (z TVN CNBC Biznes na TVN CNBC), ale pojawi się także nowe logo - oprócz charakterystycznego znaku TVN pojawi się także logo CNBC. Nowości należy spodziewać się także w jesiennej ramówce oraz grafice stacji. Nadchodzące zmiany zapowiada spot:


Przypomnijmy, że kanał TVN CNBC Biznes rozpoczął nadawanie 3 września 2007 roku. Stacja od tego roku zaczyna przynosić zyski. W ubiegłym tygodniu szefowie Grupy TVN informowali, że po pierwszym półroczu 2010 TVN CNBC Biznes zanotował pozytywny wynik EBITDA i zapowiedzieli, że do końca 2010 roku stacja "wyjdzie na swoje". W lipcu 2010 roku, pod względem średniej oglądalności, kanał TVN CNBC Biznes (2,7 tys. widzów) wyprzedził konkurencyjną stację TV Biznes (2 tys. widzów).

Odświeżony kanał TVN CNBC swoje programy nadal będzie kierował do managerów, właścicieli firm, inwestorów prywatnych oraz instytucjonalnych, jak i do tych, którzy interesują się polską i światową gospodarką. Przypomnijmy, że programy powstają w ramach codziennej aktywnej współpracy redakcyjnej i technologicznej TVN z CNBC. Obecnie stacja dostępna jest w ofercie satelitarnych platform cyfrowych (m.in. telewizja "n", Telewizja na kartę, Cyfra+) oraz w wielu sieciach kablowych.

Komentarze (1 - 10 z 26)

niema tego filmiku.
 1  
gdzie ten spot?? oo jest :)
Treść edytowana 1 raz (ostatnio 18 sierpnia 2010 o 21:14:39 przez niceadasko).
 0  
Ciekawe...
 0  
Tv biznes to porażka, prezenterzy mylą się ciągle, zadają czasami tak głupkowate pytania że szkoda gadać (tylko dwójka prezenterów z programu ebiznes i nie daj się fiskusowi są dobrzy) szata graficzna - totalne dno, jednym słowem stacja polsatu pełną gębą :)
 1  
I nawet lepiej :) Łatwiej się zapamięta :)
 0  
Informacja, wiele nie zmieniająca, ale dramatyczny temat w stylu najlepszych z onetu bądź wp :) Myślałem, ze naprawdę likwidują stacje :)
 0  
zmiencie ten onetowy tytul, bo zaraz zleci sie arnie i jemu podobni i zaczna bez czytania pisac swoje wypociny na temat tvnu...
HodowcaZwierzatFuterkowyh 18.08.2010 (22:29:31)
 0  
Tytuł jak z pudelka.

Rebranding... ciekawe - nowe logo, mnie osobiście się podoba. Stacja jest bardzo profesjonalna. Dośc często zaglądam na ten kanał.

Mam nadzieję że w nowej grafice znajdzie się nowy zegar, bo ten zegar co jest obecnie jest mówiąc delikatnie brzydki i trudny do odczytania (zwłaszcza że to kanał SD).
 0  
Pozdro za tytuł :D
 0  
własnie, co sie dzieje z arnie?
 0