Łukasz Szewczyk03.09.2010 (15:15)3 komentarze

Rusza nowa, większa sieć Radia Plus

Od poniedziałku (6 września 2010 roku) Radio Plus rusza z nowym zasięgiem i nową ramówką. Pojawią się także nowe głosy. W efekcie porozumienia Grupy Eurozet i Grupy Radiowej Time sieć będzie liczyła 21 stacji.
Wraz z jesienną ramówką na antenie Radia Plus pojawią się nowe programy i prezenterzy. Zjednoczona sieć Radia Plus stawia na miłą dla ucha muzykę, lokalność, kontakt ze słuchaczem i dobrą publicystykę, której gwarancją będą nowi i dotychczasowi autorzy.
Marek Zając poprowadzi poniedziałkową audycję "Kościół według Marka", Piotr Zworski we wtorki – "Rozmawiamy o czym chcemy", a w niedziele – "Kościół – wczoraj, dziś, jutro", Marcin Bąk w środy – "Historia po zmroku", Iwona Demska w czwartki – "Plus znaczy więcej", Anna Popek w soboty – "Popek, kultura i gwiazdy", Artur Moczarski w niedziele – "Ósma godzina czytań", Patrycja Michońska w niedziele – "Pasjonaci", Mira Jankowska w niedziele – "Kochaj i rób co chcesz (czyli Mistrzowska Akademia Miłości)". Większość wieczornych audycji będzie miała formę interaktywnej dyskusji z udziałem słuchaczy.

Programy nowej sieci Radia Plus będą dotyczyły różnych obszarów zainteresowania i życia człowieka. Dodatkowo zostaną uzupełnione je krótkimi serwisami: kulturalnymi, auto-moto, na temat zdrowia, urody, a przede wszystkim różnymi formami serwisów lokalnych.

Najistotniejsze wiadomości lokalne, w tym o sytuacjach drogowych i pogodowych, znajdą miejsce m.in. w porannym paśmie "Nowy dzień wstaje w Radiu Plus", a dzień pracy o 16 zwieńczy reporterski magazyn lokalny "Co się święci w…" wydłużony serwisami informacyjnymi z regionu.

Jednym z ważniejszych elementów Radia Plus jest specjalnie dobrana, pogodna i przyjazna muzyka z formatu soft AC. Dzięki współpracy z Vox FM, dotychczasowa baza muzyczna zostanie wzbogacona o przeboje starsze ("zawsze młode"), a przynależące do tego formatu. Na antenie pojawią się również nowe audycje muzyczne.

Efektem porozumienia Grupy Eurozet i Grupy Radiowej Time w sprawie połączenia sieci Radia Plus jest nie tylko spójna ramówka programowa, ale również strategie sprzedażowa, marketingowa i promocyjna. 6 września Grupa Eurozet i Grupa Radiowa Time rozpoczynają równoległą sprzedaż czasu antenowego nowej sieci Plus (13 stacji Plus i 8 Vox FM).
Eurozet

Komentarze (1 - 3 z 3)

radio ccm nieslychanie dobre granie pozdr
 0  
To istnieje takie radio?
 0  
Tylko że Plus i Vox były dla zupełnie innego. target.
Muza w Vox to było dobre oldies a od poniedziałku mamy Plus i leci mielonka z hotlisty. Winszuję spadku liczby słuchaczy
 0