Łukasz Szewczyk11.09.2010 (22:45)8 komentarzy

Ira i Chylińska gwiazdami SuperJedynek

Podczas drugiego dnia 47 Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki po raz kolejny rozdano SuperJedynki, muzyczne nagrody publiczności. Trzy statuetki zdobył zespół Ira, z kolei dwie Agnieszka Chylińska.
W tym roku w ramach największego plebiscytu muzycznego w Polsce SuperJedynki, zostały rozdane w ośmiu kategoriach. W tym roku nagrody otrzymali:

SuperJedynki 2010:
- Przebój roku: Agnieszka Chylińska - "Nie mogę cię zapomnieć"
- Płyta rock roku: Ira - "9"
- Wokalistka roku: Kasia Kowalska
- Wokalista roku: Stachursky
- Zespół roku: Ira
- Płyta pop rok: Agnieszka Chylińska - "Modern rocking"
- Debiut roku: Volver - "10 historii o miłości"
- Płyta hip hop roku: Tede


Podczas koncertu widzowie TVP w SMS-owym głosowaniu wybrali dodatkowo najlepiej prezentującego się wykonawcę podczas koncertu - przyznając Superjedynkę Superjedynek. Nagroda powędrowała do zespołu Ira.
Z kolei podczas pierwszego dnia festiwalu widzowie TVP za "Serialowy Hita Lata" uznali wspólne wykonanie Piotrka Kupichy, Izabeli Trojanowskiej i Kai Paschalskiej utworu "Pokaż na co cię stać". Natomiast Juliusz Nyk z piosenką "Sen o Victorii" Dżemu zwyciężył w konkursie debiutów.

Komentarze (1 - 8 z 8)

Wolałem oglądać Mam Talent, ale nagrodzonym w Opolu gratuluję.
 0  
Przełączyłęm tylko o 22 żeby zobaczyć Czesława :)
 0  
tegoroczne opole zwłaszcza dzień pierwszy to kompletna porażka... drugiego nie oglądałem ale nagrodzonym gratuluje i życzę dalszych sukcesów
 0  
Wszyscy którzy słuchają RMf to chyba zwyczajni materialiści dlaczego bo wszystko co poleca to radio to musi być związane z kasą i też Opole, żal a ta Wielka Kumulacja to już na prawdę zwyczajne bagno a ludzie tego słuchają współczuje.
 0  
Tegoroczne Opole to porażka. Obejrzałem pierwszy dzień festiwalu i to nie cały, bo wytrzymałem jakieś 60 minut. " "Serialowy hit lata"...... żenada!!! Wczoraj nie oglądałem i dziś tez nie zamierzam. Tyle w temacie.
 0  
@rmf nie wszystko co polecają jest fajne
 0  
Mnie sie podobala druga czesc jakos nie ogladalem nigdy tego Laskowika i Malickiego ale podobalo mi sie fakt tylko ze musialem walczyc ze snem ale sie udalo.
 0  
Hilinska jest piekna!!! Chcialbym taka zone...
 0