Łukasz Szewczyk15.09.2010 (14:37)16 komentarzy

Kanał Wojna i Pokój zmienia oblicze

Z początkiem października 2010 roku rusza nowa oprawa jedynego w Polsce kanału telewizyjnego prezentującego kino rosyjskie - Wojna i pokój. Stacja dostępna jest w ofercie telewizji "n", Telewizji na kartę oraz w wybranych sieciach kablowych.
Od 1 października 2010 roku zarówno logotyp, jak wszystkie pozostałe elementy identyfikacji kanału, podkreślają jego stricte filmowy charakter, subtelnie uwydatniając skupienie na kinematografii rosyjskiej poprzez umieszczenie w logotypie barw rosyjskiej flagi.
- Zależy nam na tym, aby nowy logotyp budził w widzu precyzyjne skojarzenie: że ma do czynienia z kanałem filmowym, na którym zobaczy pełną panoramę rosyjskiego kina: od najnowszych komercyjnych hitów po arcydzieła klasyki – mówi Katarzyna Jesień, dyrektor kanału Wojna i Pokój.

Kanał Wojna i Pokój prezentuje dorobek jednej z największych i najważniejszych kinematografii świata: nowe i najnowsze kino rosyjskie, hity rosyjskich box office’ów, filmy nagradzane na międzynawowych festiwalach, arcydzieła klasyki i seriale.

Filmy prezentowane są w stałych cyklach tematycznych: Prosto z kina - polskie premiery telewizyjne najnowszego kina rosyjskiego, Prosto z kina. Debiuty - najnowsze i najoryginalniejsze filmy debiutantów, Oblicza wojny - najbardziej poruszające kino wojenne, Perły klasyki - najwybitniejsze arcydzieła radzieckiej klasyki.

Na antenie stacji nie brakuje także wydarzeń specjalnych jak np. cykle specjalne (np. Filmowe oblicza rosyjskiej kontrkultury, Tydzień z rosyjską fantastyką czy Bestsellerowe powieści Borisa Akunina na małym ekranie) oraz retrospektywy twórczości najważniejszych twórców rosyjskiego kina: Nikity Michałkowa, Andrieja Tarkowskiego, Aleksieja Bałabanowa, Leonida Gajdaja i innych.

Kanał Wojna i Pokój nadaje przez 18 godzin na dobę, 7 dni w tygodniu. Widzowie mogą oglądać filmy po polsku, albo po rosyjsku – do wyboru, w wersji oryginalnej, lektorskiej, albo z napisami.

Od samego początku kanał dostępny jest w ofercie telewizji "n". Stacja dostępną jest także w ofercie Telewizji na kartę oraz powoli wkracza do sieci kablowych (wśród większych operatorów kablowych na razie dostępna jest m.in. w sieci Toya). Stacja posiada także swój profil na portalu Facebook.

Komentarze (1 - 10 z 16)

Nawet fajne to logo. Wg mnie lepsze od obecnego.
 0  
mogliby zwiększyć zasięg. w innych stacjach (oprócz tvp kultura) próżno szukać rosyjskich filmów. a szkoda, bo są znakomite.
 0  
a moze w koncu formatu 16:9 sie doczekamy
 0  
w tnk hd oczywiscie. Niedoprecyzowane.
 0  
Może wrescie dojdzie do UPC tylko kiedy?
 0  
Dlaczego dlaczego dlaczego dlaczego dlaczego dlaczego dlaczego dlaczego dlaczego dlaczego dlaczego dlaczego dlaczego dlaczego dlaczego???????????????????????????????????????????????????????????
 1  
format 16/9 juz jest na WiP w nowszych filmach, stare logo było wg mnie ładniejsze, czcionka taka totalitarna
 0  
Mogliby dać ten kanał do TNK SD.
 0  
Logo całkiem fajne z tym, że nazwa tak jak zapowiadało się wcześniej zamiast wojna i pokój powinna być Rusfilm
 0  
wojna i pokoj to slynna rosyjska powiesc, taki pan tadeusz, stad taka nazwa kanalu
 0