Łukasz Szewczyk30.09.2010 (0:07)69

Rusza naziemna TV cyfrowa

W czwartek (30 września 2010 roku) po południu, z rocznym opóźnieniem, w Polsce wreszcie rusza era naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T). Do wakacji 2011 zasięg drugiego multipleksu cyfrowego ma objąć prawie cały kraj.

Przejdź do artykułu

Komentarze (1 - 10 z 69)

A w morde RTON Elbląg/Jagodnik dopiero za rok.
 0  
koper,przy dobrej mocy z Gdansk Chwaszczyno powinienes zlapac mux 2
 0  
@koper okreslenie "do" daje nadzieje, ze bedzie to szybciej.
ja osobiscie tez juz sie nie moge doczekac, choc u mnie do konca roku chyba wytrzymam, bo mam dosc szumienia wszystkich kanalow i przemieszczania anteny po pokoju by raz obejrzec TVN, innym razem Polsat, a jeszcze kiedy indziej TV4...
HodowcaZwierzatFuterkowyh 29.09.2010 (17:31:49)
 1  
@koper łódź jest prawie na końcu nie przejmuj się :)
 0  
noi media dwa tak spanikowalo ,a tym czasem doszlo dzis do podpisania umowy takze z polsat i tv4...


http://www.emitel.pl/strona-glowna/emitel-operatorem-drugiego-multipleksu-podpisanie-umowy
 0  
Szkoda tylko, że MUX2 w Łodzi dopiero w V etapie. oczątkowe plany były wręcz przeciwne. I to z EC-4, a nie z Zygier, skąd ma być MUX3.

Dlaczego obiekty które nie należą do Emitela, zostały wywalone aż do V etapu?
 0  
Rynek bardzo nasycony tv cyfrową satelitarną jak małopolska,dostanie TV Cyfrową z Chorągwicy dopiero za rok .Coś tu platformy chyba naciskały ,nagle testowali potem wyłączyli.
 0  
@kpc21 podejrzewam że odpowiedz jest jedna że tutaj w łódzkiem analog dociera do dużej liczby ludności. Ale mimo wszystko aż dziwne ponieważ obsługuje (EC4) firma RSTV. Idąc tokiem rozumowania powinni móc odpalić właściwie do końca roku. Chyba, że firma RSTV korzysta z usług emitela i nie spieszy jej się z wymianą sprzętu i odpaleniem DVB-T (Chociaż zaraz przecież testowo na k.40 z EC4 idzie DVB-H :P). Narazie mam kablówkę(analogową ) z internetem od UPC . Poprostu było taniej a wiedziałem, że raczej prędzej niż w 2011 DVB-T to się nie doczekamy. Także jak tylko skończy mi się umowa chyba zrezygnuje z kablówki(do tego analogowej :/).
 0  
Miały być 4 etapy teraz jest ich 6 za miesiąc pewnie będzie 10 :) co za syf co za kraj.
 0  
jak myślicie ściągne sygnał nadajnika z Siedlec które znajdują się 66 km od mojego miasta ?
 0