Łukasz Szewczyk28.10.2010 (12:59)10 komentarzy

Tygodnik Futbol News znika z rynku

Z polskiego rynku prasowego zniknie sportowy tygodnik dla kibiców piłki nożnej - Futbol News, którego wydawcą jest spółka SportLive 24. Na rynku pozostaje natomiast Magazyn Futbol.
Zarząd SportLive24 podjął decyzję o zwieszeniu wydawania tygodnika Futbol News. Wydawca skupi się natomiast nad dalszym rozwojem miesięcznika Magazynu Futbol i strony internetowej www.futbolnews.pl, która w krótkim okresie dołączyła do najczęściej odwiedzanych witryn informujących o piłce nożnej.
Przypomnijmy, że sportowy dziennik Futbol News o tematyce piłkarskiej na polskim rynku zadebiutował 3 sierpnia 2009 roku. Początkowo ukazywał się w dwa razy w tygodniu - w poniedziałki i czwartki. W połowie września 2010 roku Futbol News został przekształcony w piłkarski tygodnik.

Ostatecznie wydawca zdecydował się zwiesić wydawanie pisma, przede wszystkim z powodu słabej sprzedaży. Z danych ZKDP wynika, że w sierpniu 2010 roku sprzedaż pisma wyniosła 7612 egzemplarzy (przy ponad 53 tys. nakładzie).
SportLive24

Komentarze (1 - 10 z 10)

Magazyn Futbol to najlepszy miesięcznik o tematyce piłkarskiej w Polsce... A co do Futbol News to kupowałem od początku, ale po kilkunastu numerach zrezygnowałem. Zbyt duzo plotek i nie potwierdzonych informacji... Takze nie dziwię się, że ów magazyn znika z rynku.
 0  
to samo mogę powiedzieć. Choć Magazyn Futbol kupuję rzadko, bo przywiązany jestem do PN Plus.
 0  
wielka szkoda jedyna gazeta ktora czytam od deski do deski
 0  
Dużo było w nim do czytania, ale połowa to były plotki, albo w ogóle jakieś niestworzone historie. Moim zdaniem Tylko Piłka albo Tygodnik Kibica są lepsze od Futbol News.
 0  
Szmatławiec jakich mało. Krzyżyk na drogę.
 0  
Szmatławcem to mozna nazwac Fakt albo SE ,ale nie Futbol News najlepszej gazety o piłce ,nie zgodze sie z tym ze w tej gazecie jest za duzo plotek i nie potwierdzonych informacji
 0  
Oczywiście w FutbolNews podawano same sprawdzone i miażdżące informacje, typu: Pan Heniek (czy Józek) z budowy stadionu w Warszawie wypowiadał się o jej tempie i braku jakichkolwiek szans zakończenia budowy w terminie. Za takie info to ja serdecznie dziękuję. Większego guana od FN nie było, nie dziwię się więc wcale że po roku czasu dokonuje żywota. Współczuję tym, którzy uważają tę gazetkę za najlepszą. Szkoda mi was ludzie, bo widać od razu, jakie potraficie wyciągać wnioski z tego, co się wam serwuje. Ploty i bzdury dominowały w tej gazecie, dlatego sprzedaż na poziomie niecałych 8 tysięcy jest tylko potwierdzeniem, że ludzie kilka razy wzięli badziewie do ręki i już nigdy tego nie kupili (m.in. moja skromna osoba). Pozdrawiam czytających ze zrozumieniem.
 0  
Nie dziwię się. Rok temu np. Futbol News donosił sensacyjnie, że TVP pokaże wszystkie mecze MŚ w RPA tylko w TVP Sport, a na otwartej antenie będzie tylko dosłownie kilka - bez tych najważniejszych. Czyli bez żalu żegnamy piłkarski tabloid, bo wiarygodnością może się ścigać już nawet nie z Faktem czy SE, ale z Naszym Dziennikiem czy Gazetą Polską. Przykro mi bardzo panie Zarzeczny, ale znów pan musi zmienić redakcję.
 0  
NARESZCIE !!!!!!!!!!!!!
 0  
mnie osobiscie bedzie szkoda felietonów i artykułow Zarzecznego , Basałaja i Iwana
 0