Łukasz Szewczyk21.11.2010 (23:25)9

TV cyfrowa w Polsce: Prawie 1,2 tys. zł rocznie

Średni roczny koszt telewizji cyfrowej w Polsce wynosi prawie 1,2 tys. złotych, co stanowi 3,62% rocznego średniego wynagrodzenia - wynika z raportu Instytutu Globalizacji.

Przejdź do artykułu

Komentarze (1 - 9 z 9)

czy redakcja media2.pl wie cos moze o tym, kiedy pojawi sie tvn7 w dvb-t?
 0  
Odciągnąć od koryta obecnych właścicieli platform satelitarnych i kablowych, a ceny zaraz spadną do normalnej wartości a w eterze pojawi się z 50 kanałów FTA tak jak na zachodzie (Niemcy, Angilia) telewizja zarabia na reklamach, a gdzie pieniądze z abonamentu? w kieszeniach tych właśnie ludzi.
 0  
Podatki vat 22% pardon 23%
Mała konkurencja na rynku , koncesjonowanie mediów... i dlatego drogo!!!
 0  
a co z TVN7 w DVB-T ?!?!
 0  
W tym roku wyjdzie jeszcze drożej !!!
Nasza CYFRA+ powróciła do opłat typu: aktywacja dekodera 99zł, przy czym miesięczny abonament za dekoder PVR pozostał!
400zł - tyle trzeba zapłacić obecnie Cyfrze+ za samo użytkowanie dekodera (wypożyczenie) przez cały okres umowy.
Prawdziwe CUDA W CYFRZE+
 0  
IG to ci kumple Farfała z LPR-u? Jakoś tak nie wierzę w wiarygodność tych danych. Jak policzyli średnią dla np. Polski? Wzięli ceny ze stron internetowych ale z kiedy? Skąd wiedzą ile abonentów w Cyfrze+ ma jaki abonament? W CP i N można to sprawdzić. Jak policzyli zagraniczne platformy? Skąd wzięli dane nt. ilości abonentów? Sam bym chętnie poznał te liczby.
Ot tak sobie coś tam policzył ktoś w instytucji o dumnie brzmiącej nazwie Instytut Globalizacji i będzie teraz na łamach wszystkich portali. Bo przecież tak działają. Cos pojawi się na M2 i reszta ślepo CTRL+C, CTRL+V.
 0  
Z tego co wynika to wszyscy w Polsce mają conajmniej Full pakiet w "n" lub Pełna oferta w CP to przecież 1188 / 12 miesięcy = 99 PLN. A to nie prawda bo sam mam TNK za 39,8 PLN :) He He Wszyscy pewnie mają plazmy 40" bo w bułgarii i Rumunii to pewnie tylko 22" a Portugalii 60". Niestety Ja i mój pies średnio też mamy po trzy łapy. Statystyka jest do d...y. Acha jeszcze jedno to DVB-T pewnie zaniżyła wyniki bo w Polsce jest bezpłatna ale ciężko ją dostać ...
 0  
Ten raport nie do końca obrazuje sytuację. Wg mnie w tej tabeli należy jeszcze dodać ile procent średniego wynagrodzenia stanowi oplata za TV cyfrową dla wszystkich krajów, nie tylko w Polsce.
Przykładowo: ja mogę płacić nawet 500 Euro za TV cyfrową przy zarobkach 24.000 Euro rocznie (wynik w procentach to 2% przy założeniach że przeciętny Europejczyk zarabia 2000 Euro miesięcznie).
 0  
cyfra niedługo skonczy z tymi cenami bo będzie brak brak abonentów
 0