Łukasz Szewczyk06.12.2010 (11:44)14 komentarzy

Vectra o przegranej walce o Aster

Aster zostanie przejęta przez UPC Polska. O warszawskiego operatora walczyła także telewizja kablowa Vectra, która zapowiada, że teraz będzie skupiała się na rozwoju swojej oferty, by umożliwić klientom łatwy wybór kablowego operatora.
W poniedziałek UPC Polska poinformowała o przejęciu sieci Aster. Z kolei Vectra przesłała do mediów komunikat, w którym operator wyjaśnia, że zakończył swój udział w przetargu na zakup warszawskiego operatora Aster.
"Kierując się racjonalnymi przesłankami i odpowiedzialnością wobec partnerów finansowych, Vectra zaproponowała warunki, które w jej przekonaniu były adekwatne do obecnej wartości przedmiotu transakcji oraz obecnych i przyszłych realiów rynkowych. Wygaśnięcie terminu ważności oferty złożonej przez Vectrę oznacza, że transakcja przejęcia Aster nie mogła odbyć się na przedstawionych przez spółkę warunkach" - czytamy w komunikacie.

Pomimo zakończenia udziału w przetargu na zakup Aster, Vectra zapowiada, że będzie konsekwentnie realizować przyjętą strategię działania, opartą zarówno o rozwój organiczny, jak i udział w ewentualnych przejęciach. W odniesieniu do rynku warszawskiego, spółka koncentruje się na dalszej rozbudowie infrastruktury systematycznie zwiększając zasięg sieci, sukcesywnym uatrakcyjnianiu oferty produktów i usług oraz aktywnych działaniach marketingowo-sprzedażowych.

W nowej sytuacji rynkowej, jaka powstanie po sfinalizowaniu transakcji Aster, Vectra zamierza konsekwentnie pracować nad rozwojem swojej oferty, stwarzając zarówno administratorom zasobów mieszkaniowych, jak i finalnym klientom możliwość wyboru operatora, który w najlepszy sposób odpowiada na ich potrzeby i oczekiwania. "Dotychczasowe efekty działalności Vectry w Warszawie (200 tys. mieszkań w zasięgu sieci telekomunikacyjnej) pokazują, że cele rozwojowe, jakie stawia sobie spółka mogą zostać zrealizowane przy niższych nakładach finansowych, choć w dłuższej perspektywie czasowej" - czytamy w komunikacie prasowym.

Vectra twierdzi, że jest dobrze przygotowana do uczestniczenia w projektach prowadzących do konsolidacji rynku telekomunikacyjnego w Polsce, zarówno od strony kompetencji i procesów wewnętrznych, jak i współpracy z partnerami finansowymi.
Vectra

Komentarze (1 - 10 z 14)

Pozycja Vectry porównywalna do N i TP, czyli bardzo słaba generalnie i jeszcze gorsza w odniesieniu do Cyfrowego Polsatu, Cyfry+ i UPC Polska. Do UPC nawet przed zakupem Aster, a N nawet po podpisaniu z TP strategicznej umowy o strategicznej współpracy.
 0  
No to Vectra może wracać skąd przyszła... Z taka jakością usług nie mają już szans...
 0  
Panowie z Vectry, proponuję wziąć łopaty w dłonie i rozpocząć okopywanie się na obrzeżach Warszawy. Konkurencja w obszarze telewizji kablowej i dostawców internetu tam żadna, a i klient bogatszy. Wystarczy wyjechać kilka km poza centrum Warszawy.
 0  
co to za dziwna firma,sa z Trojmiasta niemaja w Trojmiescie zadnego okablowania
 0  
Co ma piernik do wiatraka, czyli idiotyczne porównywanie platform satelitarnych z Aster? Pomijając już zestawienie ze sobą beznadziejnej jakościowo oferty Polsatu z ofertą n? O ile przy platformach satelitarnych możemy uznać, że Polsat oferuje tanią ofertę dla masowego klienta, nie oczekującego wysokiej jakości, a Cyfra+ wyróżnia się najdroższą ofertą (n w tym zestawieniu wypada po środku) - to Aster na rynku warszawskim charakteryzował się najwyższymi cenami za najgorszy pakiet usług (kiepska oferta tv, niekonkurencyjny internet). Vectra, oferująca nie za wysoką jakość, przynajmniej miała niższe ceny.
 0  
Vectra nie ma być czasem przejęta przez Polkomtel? Może cieszyc, że nie dostał się w ich ręce Aster, zwłaszcza po aferze z celowymi haczykami w regulaminach, o której to klienci Vectry raczej nie zapomną.
 0  
Klienci Vectry przebierają nóżkami z niecierpliwości - sportowe Polsaty, TVP HD to najbardziej chyba oczekiwane zmiany w ofercie. W tym roku Vectra nie zachwyciła rozwojem oferty, w przeciwieństwie choćby właśnie do UPC. Mam nadzieję, że w końcu się coś ruszy. Platformy satelitarne też nie są idealne, a UPC niestety w moim mieście nie ma. Ale to nie znaczy, że Vectra może nic nie robić, a klienci i tak pozostaną.
 0  
A czemu nic nie piszecie o Vectrze - rozumiem, że zasłaniają się wciąż tajemnicą handlową ale jako dziennikarze tej strony powinniście jakoś dotrzeć do informacji: czy będą te polsaty w vectrze od Nowego Roku czy też nie - sam jestem klientem Vectry i nie mam już cierpliwości - zawsze jest ta sama odpowiedź: nie wiadomo czy polsaty wrócą - ale negocjacje wciąż trwają itd. już cały rok !
 0  
@Gembal
Tobie ten rozum się już całkiem Spolsatował? Vectre do n porównywać oj jako abonament Vectry chciałbym dostać Turbovectro dekodera :D
 0  
Wszystkim abonentom Aster życzę wysokich rachunków

Abonent Vectry :)
 0