Łukasz Szewczyk08.12.2010 (14:49)51 komentarzy

Sylwester w Polsacie: Roxette, Doda, Danzel, Urbańska, Maleńczuk

Największe hity Europy to temat przewodni "Sylwestrowej Mocy Przebojów", którą będzie transmitowała telewizja Polsat. Gwiazdą wieczoru będzie grupa Roxette, a koncert poprowadzą m.in.: Kasia Cichopek, Agata Młynarska, Tomasz Kammel, Mateusz Borek i Krzysztof Ibisz.
Stolica po raz trzeci przywita Nowy Rok na wielkim koncercie sylwestrowym, organizowanym przez Miasto Stołeczne Warszawa i Telewizję Polsat. Partnerem strategicznym koncertu jest Radio Zet. Koncert rozpocznie się 31 grudnia 2010 roku o godz. 20 i będzie transmitowany jednocześnie na antenie Polsatu oraz Polsatu 2 i potrwa blisko 6 godzin. Noworoczne odliczanie pokaże także kanał Polsat News.
Podczas tegorocznej "Sylwestrowej Mocy Przebojów" zaprezentowane zostaną największe europejskie hity, a do samego świtu czuwać nad nami będzie dobry duch Zjednoczonej Europy w związku z Przewodnictwem Polski w Radzie Unii Europejskiej w 2011 roku. Na scenie wystąpi legendarny duet ze Szwecji Roxette, który wykona takie przeboje jak "It Must Have Been Love" oraz "Listen To Your Heart", a także zespół Opus, który porwie do tańca utworem "Life is life". Nie zabraknie także Danzela z utowrem "Pump it up".

Na scenie zobaczymy także polskie gwiazdy, które wykonają największe przeboje Europy oraz swoje hity, m.in. Doda zaśpiewa "Boys, boys, boys", Golec uOrkiestra - "Kalashnikow", Varius Manx wykona "Mambo no. 5”, zespół Kombii zaprezentuje w oryginalnej wersji utwór "Dziewczyna o perłowych włosach", Wojciech Gąssowski - "Mambo italiano" oraz "Americana", Blendersi zaśpiewają "Ein zwei polizei", Szymon Wydra wykona piosenkę z repertuaru Erosa Ramazzotti‘ego, czyli "Cose della vita".

Natasza Urbańska przygotuje na ten wieczór kilka utworów z różnych stron Europy, natomiast Maciej Maleńczuk wykona tzw. medley, czyli składankę różnych europejskich przebojów. Wykonawcom towarzyszyć będą tancerze i grupy baletowe, m.in. z Dodą zobaczymy grupę tancerzy Augustina Egurroli, z Nataszą Urbańską balet kierowany przez Janusza Józefowicza. Niespodzianką wieczoru będzie występ Cezarego Pazury i Maryjusza Kałamagi.

O północy życzenia noworoczne warszawiakom i telewidzom z całej Polski złoży Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz wraz z Przewodniczącym Parlamentu Europejskiego Jerzym Buzkiem. Wejściu w Nowy Rok towarzyszyć będzie pokaz sztucznych ogni oraz występ wybitnej śpiewaczki operowej Alicji Węgorzewskiej, która zaśpiewa Hymn Zjednoczonej Europy, czyli „Odę do radości” Ludwika van Beethovena.

W roli gospodarzy wieczoru wystąpią gwiazdy Polsatu: Katarzyna Cichopek i Krzysztof Ibisz oraz Agata Młynarska, Paulina Sykut, Agnieszka Popielewicz, Mateusz Borek, Tomasz Kammel, Maciej Dowbor oraz Maciej Rock.

Koncert sylwestrowy odbędzie się na multimedialnej scenie, której budowa rozpoczęła się 8 grudnia. Konstrukcja sceny wraz ze scenografią ma szerokość 60 m, a wysokość 20 m. W czasie koncertu zabłysną światła o mocy wystarczającej do oświetlenia 60 tysięcznego miasta. Moc nagłośnienia będzie 2 razy większa niż na warszawskim koncercie Madonny w sierpniu 2009, przy czym nie będzie to w jakikolwiek sposób zagrażać zdrowiu uczestników zabawy. Do ogrodzenia sceny i sektorów dla publiczności wykorzystane zostaną płotki zabezpieczające o łącznej długości 3,5 km.
Polsat

Komentarze (1 - 10 z 51)

"Listen to Your heart", "Fading like a Flower" "It must have been love"...ROXETTE to ma przeboje! zawsze jak tego słucham-odpływam:)
TentMer (usunięte konto #10799) 8.12.2010 (15:03:40)
 0  
Jesssuuuuu.... Te wszystkie nazwiska na czele z Ibiszem to kwintesencja kiczu. Nic tylko się narąbać. Dobrze, że wyjeżdżam na Sylwestra z kraju.
 0  
@sypa - to nie wracaj dziecko.
 0  
sypa no i co z tego ze wyjeżdżasz . Mamy się smucić z tego powodu ?
 0  
sypa to jakiś debil :) jedzie za granice żeby sobie telewizje z rodzicami pooglądać w sylwestra hahahaha
 0  
oprócz Roxette i Kombii z piosenką "Dziewczyna o perłowych włosach" nic
ciekawego nie ma
poza tym Borek i Ibisz zniechęcają do sglądania
 0  
Rok temu na Sylwestrową moc przebojów zapraszało Prezydent miasta stołecznego Warszawy tv Polsat i Radio Zet i muszę powiedzieć że był September, Shoun Baker. A teraz widzę tylko Roxette a co dode mam oglądać. Zawiodłem się na radiu Zet który jest partnerem strategicznym wydarzenia
 0  
jedyne co warte uwagi to Roxete, juz zle sie robi ot tych Dod
 0  
Jak Dla mnie albo słabi albo wogole nieznani aktorzy!
 0  
*muzycy
 0