Łukasz Szewczyk07.01.2011 (11:00)131 komentarzy

TVP1 HD oficjalnie od 10 stycznia

Telewizyjna Jedynka w wysokiej rozdzielczości zadebiutuje w poniedziałek - 10 stycznia 2011 roku. Stacja przez rok dostępna będzie wyłącznie w ofercie satelitarnej telewizji "n".
- Oficjalnie TVP1 HD w telewizji "n" pojawi się 10 stycznia 2011 roku - mówi nam Justyna Durmaj, rzecznik prasowy telewizji "n". Stacja pojawi się w pakiecie Informacja i Rozrywka - przez rok będzie dostępna na wyłączność w telewizji "n". Nie wiadomo natomiast czy wyłączność dotyczy także sieci kablowych. Ramówka będzie identyczna jak w przypadku TVP1 w standardowej rozdzielczości.
Przypomnijmy, że przez ostatnie kilka dni w kampanii reklamowej - w Internecie oraz telewizyjnych spotach reklamowych - telewizja "n" komunikowała włączenie TVP1 HD do oferty już w piątek (7 stycznia 2011 roku).

Przypomnijmy, że w nowej jakości na kanale TVP1 HD będzie można obejrzeć m.in. programy informacyjne - "Wiadomości" oraz "Teleexpress". Nie zabraknie również cieszących się popularnością seriali takich jak "Ranczo" i "Ratownicy", czy lubianego muzycznego show prowadzonego przez Roberta Janowskiego "Jaka to melodia?".

Silną stroną TVP1 zawsze były wydarzenia sportowe takie jak Igrzyska Olimpijskie, piłkarskie Mistrzostwa Świata, Mistrzostwa Europy. Dzięki rozdzielczości HD zyskają one nowy wymiar, więc nawet najmniejszy szczegół nie umknie uwadze widza.

Komentarze (1 - 10 z 131)

Oj małe problemiki czy zagrywka ze strony TVP w celu dołączenia tego kanału do innych platform...
 0  
Sama jesteś zagrywka. Jak umowy są podpisane to TVP nie może nic zrobić bez dobrej woli nki, a takiej w kwestii odstąpienia od wyłączności nie będzie. A na wysokie kary związanie z niewywiązaniem się z umowy TVP sobie nie pozwoli.
 0  
ha ha ha. wielka promocja, reklamy i dupa. brak slow. ale czego sie spodziewac po TVP? N-ka powinna wiedziec ze z TVP wszystko mozliwe i w reklamie zamiast daty powinni mowic wkrotce. co w PL znaczy "moze kiedys"
 0  
umowa na tzw wyłącznośc dotyczy wyłacznie pamiętajmy przekazu satelitarnego.nie dotyczy kabla i napewno za kilka dni program pojawi sie w UPC chocby....
 0  
Na co komu ten kanał jeszcze tym bardziej w okresie powtórkowym
 0  
Zawsze marzyłem, żeby Ryśka z klanu oglądać w HD ;-) bu ha ha A tak na serio, szkoda mi abonentów N. Niby technologicznie są do przodu, ale oglądać coś tam to oni nie mają. Z drugiej strony niech będzie jakaś tam konkurencja dla Cyfry i CP, żeby w piórka nie obrośli.
 0  
tu chodzi o HD n-ka będzie miała ich więcej a do tego w najniższym pakiecie
 0  
Co CBA, CBŚ i gospodarcza zajęła się tą sprawą? To jest skandal żeby tv publiczna była na wyłączność w platformie jakieś. W żadnym cywilizowanym kraju nie może mieć miejsce takie coś... i nie ważne czy dana platforma upscaluje do HD kanał tv publicznej? Jakim paragrafem mogę publiczną tv przerabiać?s
 0  
Przecież to TVP to co wy chcecie. Przecież on nawet nie testuje na HB 13. Może to 10 stycznia może 20. Ch*j mnie to obchodzi, bo nie mam n-ki. TVP odkąd pamiętam chyba z 15 kanałów zapowiadała i do dziś ich nie ma
 0  
bez wyzwisk, to powazne forum, dla inteligentnych.
 0