Łukasz Szewczyk10.01.2011 (13:50)30 komentarzy

Radio na wizji już na satelicie, start wkrótce

W poniedziałek - 10 stycznia 2011 roku - Radio na wizji, czyli telewizyjny projekt Polskiego Radia, rozpoczął przekaz satelitarny. Na razie nadawany jest program testowy z teledyskami. Oficjalny start kanału jeszcze w styczniu.
10 stycznia 2011 roku kilka minut po godzinie 13 pojawił się satelitarny przekaz Radia na wizji. Kanał dostępny jest dla wszystkich, którzy posiadają swoje anteny satelitarne skierowane na Hot Bird 6 (13°E). Przypomnijmy jednak, że od 17 grudnia 2010 trwa testowy przekaz stacji drogą kablowa (w sieci Toya).
Na razie emitowany jest testowy program - z teledyskami. oficjalny start Radia na Wizji ma nastąpić w ciągu najbliższych dni. - Zgodnie z zapowiedziami pełen produkt dostępny różnymi kanałami (FM, satelita, kabel i inne) będzie dostępny rzeczywiście jeszcze w styczniu, na pewno jednak nie od dzisiaj - informuje nas Radosław Kazimierski, rzecznik prasowy Polskiego Radia.

Kanał Radio na wizji satelitarnie ma być dostępny "dla wszystkich" w niekodowanym systemie FTA. Kanał w pierwszym kwartale 2011 roku szeroko dostępny będzie w ofercie wielu operatorów telewizji kablowej oraz satelitarnej - obecnie dopinane są ostatnie umowy.

Z wcześniejszych informacji wynika, ze Radio na wizji ma być propozycją dla słuchaczy i widzów, przede wszystkim w wieku 25-45 lat. Wykorzystując przede wszystkim własną infrastrukturę techniczną Polskie Radio planuje zaoferować kanał publicystyczno - rozrywkowy, będący połączeniem najlepszych cech radia i telewizji. Odbiorcy znajdą tam szybką informację, wywiady oraz klipy muzyczne.

Komentarze (1 - 10 z 30)

Jakość przekazu porażająca! Pikseloza, Bit Rate 0,6MByte. Może coś się zmieni po fazie testów, bo póki co katastrofa. Nawet na kinoskopowym.
 0  
Oglądam od pół godziny i teledyski wbijają mnie w fotel. Może to dlatego że muzycznie radiowa Czwórka bardzo mi odpowiada.
Pikseloza przy starcie Rebel.tv była jeszcze większa ale faktycznie też mam nadzieję że obraz poprawią. Choć National Geographic, o zgrozo, ma programy na podobnym poziomie obrazu - kwadrat goni kwadrat
 0  
jest może lista jakich operatorów
telewizji kablowej,
 0  
W Cyfrowym Polsacie już jest,jak narazie głownie klipy lecą. :)

Ale obraz jak narazie,to nie ten,ale z czasem pewnie to się zmieni.. :)
 0  
@baks no jak sobie sam wyszukałeś to nadaje
 0  
Yarek: zgadza się,sam musiałem wyszukać. Ale myśle że za jakiś czas,będzie też na liście więc spoko. :)
 0  
w vectrze jeszcze nie ma ;(
 0  
A cyfra jak zwykle ma swoich abonentów w DU...
 0  
Jakość przekazu przemilczmy...(jakby nie było na razie testowa)
Co do samej stacji, to nie wróżę sukcesu.
K l i n (usunięte konto #3093) 10.01.2011 (15:46:14)
 0  
na którym kanale CP?
 0