Łukasz Szewczyk17.01.2011 (10:05)11

Protest przeciwko likwidacji pasm regionalnych

Związek Zawodowy Pracowników Twórczych TVP Wizja protestuje przeciwko decyzji zarządu Telewizji Polskiej, której efektem jest likwidacja od 3 stycznia 2011 roku pasm programów regionalnych na antenie TVP2.

Przejdź do artykułu

Komentarze (1 - 10 z 11)

a ja tam jestem za zwolnieniami, bo poziom w ośrodkach lokalnych jest niższy od poziomu Odry w lipcu, i trzeba to zmienić jak najszybciej !

masakra jakaś !!!
 3  
Kaszuby, Warszawa i Śląsk już mają swoje komercyjne kanały lokalne/regionalne. Niewątpliwie spora w tym zasługa TVP która pozwoliła sobie na takie obniżenie poziomu że te kanały zaczęły mieć rację bytu...
 1  
Leszek1979 i Albin wasze wypowiedzi są beznadziejne TVP musiała usunąc pasmo lokalne bo była bardzo mała a że tworzą się lokalne stacje to żadne pytanie mamy po prostu demokracje.
 1  
moim zdaniem osrodki regionalne powinny miec swój osobny kanał a nie w tvp info zal
 1  
moim zdaniem osrodki regionalne powinny miec osobny kanal a nie nadawac w tvp info
 1  
Mam już dosyć tych ich "Wizji"
 0  
Mieszkam w Wieruszowie w woj. łódzkim i nie mogę odbierać TVP Regionalnej TVP ŁÓDŹ a tez bym chcial ją odbierać. W tych pasmach regionalnych w TVP2 co to były nadawane w TVP2, u mnie w Wieruszowie, zaleznie od ustawienia anteny telewizyjnej, moglem odbierac pasmo regionalne w TVP2 i tak np. jak mam teraz ustawiona antenetelewizyjna na przekaznik Wroclaw/Sleza moglem odbierac w pasmie regionalnym TVP2 - TVP Wroclaw, a jak bym zmienil ustawienie tej anteny telewizyjnej na przekaznik Kalisz/Mikstat to moglem odbierac w pasmie regionalnym w TVP2 - TVP Poznan, a mnie te dwie stacje regionalne wcale nie interesuja, mnie interesowaloby zebym mogl odbierac w pasmie regionalnym TVP2 - TVP ŁÓDŹ, a najlepiej by bylo jakbym mogl odbierac przez caly dzien TVP ŁÓDŹ poniewaz czesto dosc duzo informuja o tym co sie wydarzylo w moim malym miasteczku - Wieruszów.
 0  
@asdw
Ja nie mam nic przeciwko prywatnym stacjom lokalnym/regionalnym, ale one powstają dlatego że finansowana z publicznych pieniędzy TVP nie odpowiada na zapotrzebowanie lokalnych społeczności na informacje z regionu.
Weźmy taką TVP Gdańsk - typowa telewizja miejska - w kółko tylko prezydent Gdańska, prezydent Sopotu, prezydent Gdyni, arcybiskup gdański w związku z wydarzeniami w Trójmieście i marszałek województwa w zawiązku z inwestycjami w Trójmieście. Taki Tczew czy Malbork to dla nich wyłącznie stacje kolejowe po drodze do Warszawy, o istnieniu Lęborka wogóle nie wiedzą a o Słupsku już zapominają bo widocznie do Szczecina nie jeżdżą...
Treść edytowana 1 raz (ostatnio 17 stycznia 2011 o 17:35:28 przez Leszek1979).
 1  
@Leszek1979 Nie mierz wszystkich jedną miarą. Wspomniana przez @jaco36 Telewizja Łódź wywiązuje się coraz lepiej ze swoich misyjnych obowiązków, widać natomiast, że te drobne okienka jakie mają w TVP Info w żaden sposób nie pozwalają im budować żadnego sensownego programu czy znajdować reklamodawców finansujących produkcję. Ośrodki regionalne muszą mieć możliwość nadawania swoich własnych programów - aktualny system zupełnie się nie sprawdza i ogranicza możliwości rozwoju ośrodków regionalnych, sprowadzając je do regionalnych redakcji Wiadomości - tak nie może być.
 2  
A ja mam propozycje żeby był kanał TVP Beznadzieja
 1