Łukasz Szewczyk18.01.2011 (10:30)58 komentarzy

TVP: Będzie 5 nowych kanałów TV

Telewizja Polska goni komercyjnych konkurentów - TVN i Polsat. Publiczny nadawca zapowiada uruchomienie aż pięciu nowych kanałów telewizyjnych, w tym dziecięcy oraz dla kobiet. TVP chce podbić także Internet.
TVP: Będzie 5 nowych kanałów TV
Polacy zamiast kanałów ogólnotematycznych coraz chętniej wybierają kanały tematyczne, co dla nadawców z kolei przekłada się na coraz wyższe przychody z reklam. Nic więc dziwnego, że na rynku uruchamiane są nowe kanały tematyczne.
Do podbicia rynku kanałów tematycznych szykuje się Telewizja Polska, która od wielu miesięcy nadaje TVP Kultura, TVP Historia czy TVP Sport, a od grudnia także TVP Seriale, który prezentuje głównie seriale produkcji publicznego nadawcy. To jednak nie koniec nowości.

Telewizja Polska planuje uruchomić pięć nowych kanałów telewizyjnych - informuje Dziennik Gazeta prawna. Widzowie mogą spodziewać się dokumentalnego kanału TVP Dokument. Publiczny nadawca planuje uruchomić także kanał filmowy, dziecięcy, kobiecy oraz z materiałami archiwalnymi. Niektóre z nich zadebiutują na rynku prawdopodobnie jeszcze w tym roku.

Telewizja Polska planuje także mocniej zaangażować się w rynek nowych mediów, stawiając przede wszystkim na Internet. Na portalu TVP będzie dostępnych więcej materiałów wideo oraz cyfrowe archiwum. Nadawca będzie szukał także przychodów z innych źródeł, np. gry oparte na popularnych serialach TVP.
Dziennik Gazeta Prawna

Komentarze (1 - 10 z 58)

oczywiście ekskluzywnie tylko w "n"
 0  
a po co to w ogóle, zajmuje tylko miejsce, TVP Seriale nawet przez minutę do tej pory nie oglądałem i nie zamierzam
 1  
juz juz juz
wylacznosc w platformie DUPATVP
 0  
Kolejne powtórki z powtórek i oczywiście kanały będą kodowane i umieszczone na Astrze. Śmiech na sali.
 0  
oczywiście zbudujemy to za Wasza kasę obywatele... a później damy to na wyłączność n-ce bo Walter to nasz kolega ;))
 0  
no i ok ;]
 0  
PLANY MAJA ALE PYTANIE KIEDY BEDA TE NOWE KANALY.
 0  
Same narzekania. A abonament to płacicie, że tak narzekacie?
 0  
@Yarek, nie martw się. Walter już przygotowuje listę swoich abonentów, do konsultacji dla TVP - będą sprawdzać czy wszyscy N-kowcy płacą abonament RTV... w końcu jak się bawić - to się bawić... Za coś te ekskluzywne kanały w TVP muszą produkować, żeby je później na wyłączność dla kolesi sprzedawać..., a abo innych platform i kablówek mają ich coraz bardziej w d...pie... Pozdr.
 0  
A gdzie oni niby te kanały nowe upchaja? Jak mieli dwa tp na astrze to nie mysleli o nowych kanałach a teraz jak został i m jeden (bo tamten drugi oddali) to zachciewa im sie nowych kanałów i nyby to zamierzaja upchac na tp w standardzie DVB-S gdyby chociaz mieli przełaczony tak jak wczesniej do DVB-S2 to jeszcze jakos by to uszło
 0