Łukasz Szewczyk19.01.2011 (20:00)19 komentarzy

TVP Historia zmieni się w TVP Dokument

Rada Nadzorcza Telewizji Polskiej wyraziła zgodę na skierowanie wniosku do KRRiT o zmianę warunków koncesji wydanej dla TVP Historia tak, aby można było przekształcić ten kanał w TVP Dokument.
Przyczyną zmiany jest brak akceptacji widzów wyrażony wynikami oglądalności. Jeśli KRRiT zgodzi się na zmianę warunków koncesji powstanie kanał TVP Dokument z ofertą od poważnych dokumentów o tematyce historycznej, poprzez tematykę społeczną, po filmy popularnonaukowe, przyrodnicze oraz krajoznawcze. Nad szczegółami oferty programowej TVP Dokument pracuje znany i ceniony dokumentalista prof. Andrzej Fidyk.
"Po trzech latach od chwili uruchomienia widownia i udziały w rynku TVP Historia nie są satysfakcjonujące w stosunku do poniesionych nakładów. Opierając się na analizie pozycji innych kanałów tematycznych o profilu dokumentalnym oraz ich wysokim udziale w rynku, można prognozować, że TVP Dokument zyska uznanie widzów" - napisano w komunikacie do mediów.

Telewizja Polska jest zdania, że ze względu na postępujący proces cyfryzacji i powstawanie platform multimedialnych oferta kanałów tematycznych TVP musi być dostosowana do potrzeb i oczekiwań widzów oraz warunków rynkowych. Publiczny nadawca planuje uruchomić pięć nowych kanałów TV.
TVP

Komentarze (1 - 10 z 19)

Ta, uwaga zyska widzów. Jakie niby porządne programy dokumentalne produkuje TVP?
 0  
"Przyczyną zmiany jest brak akceptacji widzów wyrażony wynikami
oglądalności."
To było trzeba wprowadzać TVP Historię do innych platform.
 1  
TVP powinno miec kanal przyrodniczo-naukowy. cos na wzor NG czy discovery. dla kazdego cos milego. jesli faktycznie ten kanal bedzie w tym stylu to BRAWO dla TVP
 0  
Jasne że będzie tak jak TVP Seriale jest tyle tylko że wyłącznie dla 'n'
 0  
oczywiscie zakoduja, wczesniej podpisza umowe z "n" po czym beda sie tlumaczyc ze niestety nie moga dac tego kanalu do dvb-t bo wiaza ich umowy z platforma
 0  
nazwa TVP Historia była lepsza. Więc z nazwą zmiana na gorsze :(
 0  
@kemi - to masz jakies stare informacje, bo na cyfrze tez jest ;)

a tak to N nie ma zadnego kanalu TVP na wylacznosc wiec bez demagogii...

TVP Dokument? dobre posuniecie. juz dawno pisalem, ze albo lacza Kulture z Historia, albo z ktoregos rezygnuja.
w tym momencie duza czesc dokumentu bedzie mogla byc wyswietlona na antenie starej Historii zapelniajac ja czyms sensownym.
HodowcaZwierzatFuterkowyh 19.01.2011 (20:55:50)
 0  
Wyłączność to średniowiecze.
 0  
moze i byla lepsza lae dzieki zmienie nie beda muslili sie ograniczac tylko do historii
 0