Łukasz Szewczyk23.01.2011 (14:11)brak komentarzy

Postivo.pl - platforma dystrybucji dokumentów

Konsorcjum firm Softmedia & Intermedia uruchomiło nowy serwis B2C. Postivo.pl to platforma umożliwiająca wysłanie dowolnych dokumentów elektronicznych w postaci „papierowych” listów, za pośrednictwem tradycyjnych operatorów pocztowych.
Postivo.pl pozwala na przesłanie do odbiorców dowolnych dokumentów, dostarczanych na platformę w wersji elektronicznej. Dokumenty są drukowane, konfekcjonowane i sortowane przez obsługę Serwisu, a następnie nadawane do odbiorcy w formie tradycyjnych listów, za pośrednictwem wybranego przez Użytkownika operatora pocztowego (aktualnie dostępni operatorzy to Poczta Polska i InPost) lub faksu. Użytkownik ma możliwość wyboru parametrów przesyłki m .in. gramaturę papieru, na jakim mają zostać wydrukowane dokumenty, rodzaju wydruku (czarno-biały lub kolorowy), formatu i szablonu koperty, zawierającego dowolne elementy graficzne. Zautomatyzowana personalizacja dokumentów umożliwia ponadto umieszczenie danych odbiorcy na dowolnej stronie dokumentów w wybranej lokalizacji. W ten sposób jeden list można wysłać do tysięcy odbiorców, a każdy z nich będzie indywidualnie zaadresowany.
- Projektując platformę Postivo.pl wzięliśmy pod uwagę fakt, że wiele firm wciąż wysyła do Klientów dokumenty głównie w postaci papierowej. Większość z nich powstaje jednak z wykorzystaniem środków elektronicznych. Postanowiliśmy dostarczyć usługę, która pozwoli zaoszczędzić czas potrzebny na wydruk, adresowanie, kopertowanie i nadawanie korespondencji w placówkach pocztowych – mówi Tomasz Konopka, jeden z twórców Postivo.pl.

Integracja poprzez API (SOAP/WSDL) umożliwia przekazywanie dokumentów do Postivo.pl bezpośrednio z dowolnych aplikacji i systemów wykorzystywanych dotychczas przez Użytkowników np. z aplikacji FK, CRM, CMS.

Duży nacisk położono no bezpieczeństwo przekazywanych dokumentów i danych osobowych – oprócz środków technicznych i organizacyjnych baza danych została zgłoszona Generalnemu Inspektorowi Ochrony Danych Osobowych, co gwarantuje przetwarzanie i przechowywanie tych danych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych.
Postivo.pl