Łukasz Szewczyk10.02.2011 (10:01)18 komentarzy

Disney Junior wkracza do Polski. Kiedy HD?

Firma The Walt Disney Company ogłosiła uruchomienie kanału telewizyjnego Disney Junior, nowej platformy dla dzieci w wieku 2-7 lat i ich rodziców, która będzie dostępna w Polsce od 1 czerwca 2011 roku. Stacja zastąpi nadawany w Polsce kanał Playhouse Disney.
Uruchomienie kanału Disney Junior to kolejny krok w globalnej strategii The Walt Disney Company, skierowanej do dzieci w wieku przedszkolnym. Disney Junior powstał w oparciu o sukces kanału Playhouse Disney, który pojawił się w Wielkiej Brytanii we wrześniu 1999 roku i obecnie nadaje w 109 krajach. Disney Junior zastąpi Playhouse Disney i będzie dedykowany szerszej grupie odbiorców – dzieciom w wieku 2-7 lat.

Wejście kanału 1 czerwca 2011 roku, zostanie poprzedzone wielopłaszczyznową kampanią marketingową, która obejmie TV, prasę, VOD oraz kampanie reklamowe online skierowane do rodziców i dzieci, jak również promocję w mediach społecznościowych, których użytkownikami są rodzice.
Programming Disney Junior zostanie uzupełniony lokalnymi produkcjami i formatami. W Disney Junior pojawią się dobrze znane i uwielbiane przez polskich przedszkolaków pozycje, jak "Klub przyjaciół Myszki Miki", "Złota Rączka" czy "Agent Specjalny Oso", jak również zupełnie nowe programy, takie jak "Jake i Piraci z Nibylandii", którego premiera odbędzie się w momencie uruchomienia kanału Disney Junior.

- Disney Junior będzie łączyć dziedzictwo klasycznego sposobu opowiadania historii z uroczymi postaciami, muzyką oraz nauką poprzez zabawę, aby zapewnić dzieciom i rodzicom doskonałe wrażenia podczas oglądania - mówi Beth Gardiner, Vice President, Original Programming and Development, Disney Junior EMEA. - W Disney Junior staramy się nawiązać głęboką więź emocjonalną z dziećmi i zbudować zaufanie rodziców do kanału, prezentując w ujmujący sposób klasyczne postaci Disneya i jednocześnie przedstawiając widzom nowych, oryginalnych bohaterów, którzy mamy nadzieję, że niebawem staną się częścią klasyki Disneya - dodaje Maciej Bral Vice-President & General Manager Disney Channels na Europę Środkowo-Wschodnią.

Tym samym portfolio kanałów Disneya w Polsce będzie składało się z trzech kanałów: Disney Channel, Disney XD oraz Disney Junior. Nadawca zapewnia, że jest gotowy także do uruchomienia dziecięcego kanału HD, jednak jego debiut zależy od zainteresowana operatorów.

Komentarze (1 - 10 z 18)

super oby tak dalej.
 0  
czyli znowu polsatowcy mogą zrywać umowę 1.06. za brak disney playhouse ? Najpierw BBC,potem Kubica a teraz disney....coś ten rok pechowy dla cp.
 0  
Nie mogą zrywać umowy bo to rebranding kanału niezależny od platformy.

To tak jak było z Hallmarkiem przy zmianie nazwy na 13th Street.
 0  
zet to nie CP zmienia kanał tylko jego właściciel . 1 czerwca disney playhouse przestaje istnieć .Jesli ty widzisz pretekst do zrywania umowy bo Kubica miał wypadek to gratuluje pomysłowości
 0  
A podobno tv puls te chce kanał dziecięcy oteorzyć to teraz lepiej nirch zrezygnują z tego pomysłu bo popłyną zupełnie na dno a może
Tv puls Erotick HD.
 0  
co do komentarzy no naprawde cp przezywa ogromny kryzys jesli chodzi o oferte pseldo fani f1 cieszyli sie ze polsat ma prawa do pokazywania a po wypadku Kubicy to ogladalnasc odrazu spadnie jak mozna bylo stracic bbc widzialem kiedys reklame cp w tv i wystepowalo w niej dziecko to teraz te dziecko w spocie reklamowej powino powiedziec "mamo a gdzie jest bbc cbeebies" a mama nato "operator wylaczy"
widz o duzych wymaganiach 10.02.2011 (11:07:47)
 0  
widzu tobie to mama powinna zabronic ogladania reklam he he
 0  
ile jest kanałów Disneya na świecie wie ktoś.
 0  
Czyli po prostu nic się nie zmienia. Nic nie przybyło ani nie ubyło. Tylko logo się zmieni, bo ramówka też ta sama. Nawet pewnie nie zauważę zmian za 4 miesiące. Heh. Ta polska rzeczywistość.
 0  
dopiero co urochomili Playhouse Disney a juz zmieniaja go na Disney Junior
 0