Łukasz Szewczyk11.02.2011 (18:50)43 komentarze

Nowa odsłona "Wiadomości" TVP1

Od 14 lutego 2011 roku "Wiadomości", główny program informacyjny TVP1, zyska nową czołówkę, oprawę graficzną, scenografię, lepszej jakości dźwięk i oświetlenie. Zmiany mają służyć dostosowaniu serwisu do międzynarodowych standardów.
"Wiadomości" zostaną pokazane zupełnie z innej perspektywy. Wprowadzone zostaną nowe elementy graficzne, które pomogą zbudować odpowiedni nastrój. Zmienią się belki, paski i logo w zegarze. Wszystko będzie nowocześniejsze i zgodne ze światowymi trendami. Widzowie zobaczą nowe tzw. forszpan i śródszpan, czyli zapowiedzi najciekawszych tematów w skrócie. W studiu będą dominować kolory niebieski i biały. Dodatkowo duży plazmowy ekran ułatwi prezentowanie sondaży, map i łączeń "na żywo".
Największe zmiany zajdą w sposobie realizacji obrazu, za co odpowiada reżyser Jan Sosiński. Widzowie zobaczą "Wiadomości" realizowanie dynamiczniej dzięki nieco innej pracy kamer i kadrowaniu obrazu. Pomogą w tym także zmiany w oświetleniu studia zaprojektowane przez Andrzeja Jeziorka, dyrektora Agencji Produkcji Telewizyjnej.

Gospodarzami odnowionych "Wiadomości" pozostaną Małgorzata Wyszyńska, Piotr Kraśko, Krzysztof Ziemiec. Emisja codziennie o godzinie 19.30. Widzowie dostrzegą też zmiany w przedpołudniowych wydaniach serwisów informacyjnych TVP1.

Komentarze (1 - 10 z 43)

super ! w końcu 16/9 i lepsza jakość !!!
 0  
Nie wierzyłem, że dożyję przejścia "Wiadomości" na 16:9! Myślałem, że jeszcze przez kilkadziesiąt lat będę musiał oglądać je w "kwadracie" 4:3 na środku ekranu mojego tv 16:9. Brawo, TVP!
Precz z 4:3!!! Precz z telewizorami kineskopowymi!!! 16:9 rulez!!!
 0  
Jako sprzedawca płaskich telewizorów LCD ogromnie się cieszę z tego, że serwisy informacyjne TVP i całe TVP INFO będzie w 16:9! Im więcej programów przechodzi na produkcję w 16:9, tym bardziej mi rośnie sprzedaż telewizorów LCD!!! ;-) Oby tak dalej! :-)
 0  
Co z tego jak i tak będą stronniczy, PiSmacy i niekompetentni.
 0  
W to bym wątpił, że przejdą na 16:9, nigdzie tak nie ma napisane.
 0  
podoba mi sie perspektywa
 0  
tego czegos nie da sie teraz ogladac.
TVPlatforma, tv rządowa niczym na Białorusi.
 0  
Jako fan Wiadomości bardzo się cieszę. Ale już o tym pisaliście :-P
 0  
Jak to rulez a co z 4:3 skoro mam taki format obrazu ?
 0  
Nie oglądam za bardzo "Wiadomości" w telewizyjnej jedynce, ale zmiany są jak najbardziej stosowne, może to poprawić oglądalność (...) ogólnie te wszystkie zapowiadane zmiany, dotyczące "Teleexpressu" i zmian w TVP Info. Jeśli naprawdę będzie to wszystko fajnie się prezentować - będzie na pewno lepiej i korzystniej (...) warto jednak przypomnieć chociażby w wypadku tych wszystkich wcześniejszych wprowadzanych zmian w programach informacyjnych w TVP1, TVP2 czy też w ogólnie w TVP Info - zawsze efekty końcowe były bardzo słabe - ciekawe więc jak będzie tym razem, gdyż przypominam, że wszystkie poprzednie zapewnienia zmiany na lepsze, okazywały się potem bardzo słabe, niejako bez zmian coraz bardziej gorsze - tak jest do dzisiaj na wszystkich programach informacyjnych w TVP1, TVP2 i TVP Info (...) "Fakty" w TVN, też powinny coś zmienić - zapowiadano zmiany, ale w końcu nie zostały one wprowadzone. Zarazem Polsat też zaczyna już wprowadzać zmiany w swoim programie informacyjnym, może też będzie to fajnie się prezentować. Więc chyba tylko "Fakty" w TVN pozostaną na razie bez zmian - które też przecież powinni wprowadzić zmiany
 0