Łukasz Szewczyk11.02.2011 (18:50)43

Nowa odsłona "Wiadomości" TVP1

Od 14 lutego 2011 roku "Wiadomości", główny program informacyjny TVP1, zyska nową czołówkę, oprawę graficzną, scenografię, lepszej jakości dźwięk i oświetlenie. Zmiany mają służyć dostosowaniu serwisu do międzynarodowych standardów.

Przejdź do artykułu

Komentarze (11 - 20 z 43)

Powinni je realizować w HD na TVP HD :) Przebiliby komercję :)
 0  
będą w HD na TVP1 HD
 0  
Czy Wiadomości będą (wreszcie) 16:9!? Najważniejszego nie napisali...
 0  
Taak. Nareszcie! Coś się rusza w tym skansenie!

Gdyby Karnowski dalej rządził "W", to te zabiegi weszłyby może za 10 lat. Dla niego nie liczyła się jakość wizualna, tylko tuba.

Będzie 16:9 w Wiadomościach, Teleexpresie i Panoramie od 14 lutego. Również TVP Info przechodzi na 16:9 od 14 lutego (pisano już o tym tutaj).

@bredny - nie opowiadaj BREDni. Nareszcie jest mniej więcej po równo :) Poprawiło się w Wiadomościach i to bardzo. Chyba dawno nie oglądałeś i dlatego tak mówisz.
Treść edytowana 2 razy (ostatnio 11 lutego 2011 o 23:45:03 przez jedna.litera.i.0).
 0  
Tylko nie cieszcie się za bardzo. W analogu zobaczycie Pan/Scan 4:3. Tylko satelita i DVB-T będzie miało prawdziwe 16:9.
 0  
Gościowi podpisanemu jako "NIEdobry pomysł", który pytał tutaj, co z 4:3, skoro ma taki format, uprzejmie i kulturalnie odpowiadam:

wywalić na śmietnik stary przedpotopowy zacofany telewizor 4:3, udać się do sklepu RTV i kupić nowy normalny telewizor! Normalny, czyli 16:9! :-)
 0  
Antoni- na razie NIE wywalę BO z tego co widzę WSZYSTKIE polskie programy na satelicie ASTRA (a tamże mam do dyspozycji tuner FTA) , nadają w normalnym 4:3 formacie obrazu a więc nie będę się wychylać. Pozatym mam ten śliczny telewizor z płaskim ekranem kineskopowym,, zaledwie od 10.ciu lat i jeszcze się nie zamortyzował a milionów nie zarabiam w tym Urzędzie Pracy.
 0  
@4:3 rulez:
Jakie to WSZYSTKIE polskie programy na Astrze nadają w 4:3? Chyba tylko TV Trwam (choć przejście na 16:9 to tylko kwestia czasu, bo nawet wśród starszych osób coraz więcej ma telewizory panoramiczne!). TVP Kultura, TVP Polonia i TVP Historia nadają większość swojego programu w 16:9 (z wyjątkiem starszych filmów i produkcji, które z oczywistego powodu są w 4:3). TVP Info przechodzi na 16:9 pojutrze. Więc nie ściemniaj nam tu o tych "WSZYSTKICH" polskich programach! 4:3 to przeżytek, niech zdycha jak najszybciej!
 0  
Dodam jeszcze, że jestem sprzedawcą telewizorów LCD i mogę Cię zapewnić, że nie tylko młodzi ludzie u mnie je kupują. Starsze babcie coraz częściej też, bo to jest konieczność. Padły im stare telewizory i MUSZĄ teraz kupować nowe panoramiczne, bo innych już nie ma w sprzedaży! Nie ma i nie będzie powrotu do 4:3. To jest chory wysłużony idiotyczny format słusznie minionej epoki. Jestem za tym, aby zdechł jak najszybciej, bo nie po to ludzie muszą kupować telewizory panoramiczne, żeby oglądać obraz z czarnymi pasami po bokach albo rozciągnięty w poziomie. Precz z 4:3!
 0  
Ja by w scenografii Wiadomości zmienił stół prezenterski i obraz wyświetlany za prowadzącym ( teraz jest tam jakby obraz reżyserki za matowym szkłem) gna jakąś fajną grafikę coś jak w Faktach czy Wydarzeniach.
 0