Łukasz Szewczyk14.02.2011 (10:05)4 komentarze

Stavka planuje nowy kanał TV dla Polski

Jest szansa, że jeszcze w tym roku polski rynek telewizyjny wzbogaci się o nowy kanał UTV, który przygotuje dla Polaków spółka Stavka.
Nadawca wystąpił właśnie o przyznanie koncesji na nadawanie kanału satelitarnego UTV. Nowa stacja ma mieć charakter publicystyczno-informacyjno-poradnikowy. Nadawcą stacji ma być spółka Stavka powiązana z firmą Besta Film, która znana jest z produkcji takich pozycji jak "Plebania", "Londyńczycy" czy tez "Pensjonat pod Różą".
Presserwis

Komentarze (1 - 4 z 4)

ale szajs
 0  
wystartują zakodowani i przez to od razu skazani na porażkę.
 0  
STAVKA sp. z o. o. - założona w 2005 roku związana z grupą firm BESTA FILM, STUDIO BESTA i TELEMARK.
Firma zajmowała się działalnością castingową i rozwijaniem projektów telewizyjnych kanałów tematycznych.

Miło nam poinformować, że po trzech latach pracy nad kilkoma projektami telewizyjnych kanałów tematycznych jeden z nich uzyskał promesę koncesji Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji na cyfrowe nadawanie naziemne w ramach tzw. Multiplexu 1.
Mowa o telewizji U-TV.

Projekt telewizji U-TV (U - fonetycznie kojarzy się z YOU) oparty jest na założeniu wypełnienia luki rynkowej programem o tematyce skupionej wokół publicystyki społecznej, ludzkich historii (poruszających emocje widzów) oraz informacji, ale traktowanych nie ściśle politycznie (obserwujemy zobojętnienie widzów na informacje o politycznych aspektach naszej rzeczywistości), a skupionej na tym co może dotyczyć każdego z nas.
Popularność takich programów jak "Sprawa dla reportera", "Ekspres reporterów" "Uwaga" czy "Interwencje" wskazują na potrzebę podmiotowego a nie przedmiotowego traktowania widza.
Takimi pozycjami w ramówce U-TV są "Nasze sprawy" oraz "W Twojej sprawie".
Podobny charakter - ale dedykowany sprawom o zasięgu lokalnym - ma audycja "Polska".
Rozmów z gośćmi na bieżące tematy społeczne oraz przydatne w życiu codziennym nie zabraknie w przedpołudniowym paśmie "Witaj Polsko".

Ważną pozycją w ramówce telewizji U-TV będą magazyny poradnikowe - od problemów zdrowia, przez ochronę praw konsumenta po tematy motoryzacyjne.
Podczas weekendu ciekawe i intrygujące informacje ze świata nie związanego z polityką zobaczymy w magazynie "Kalejdoskop", a z rozrywkowego magazynu "Showbiz" dowiemy się o wydarzeniach z życia gwiazd oraz o wartych uwagi propozycjach filmowych i muzycznych.

Ramówka kanału U-TV zawiera również program "Od Was dla Was" - współtworzony przez widzów.

W tej chwili jesteśmy na etapie budowania zespołu i szczegółowych prac programowych tak by jeszcze jesienią tego roku być gotowym do emisji dla Państwa telewizji U-TV.
 0