Łukasz Szewczyk23.02.2011 (10:30)32 komentarze

TVN24 w HD w tym roku? Możliwe nowe kanały

Telewizja TVN planuje uruchomienie nowych kanałów telewizyjnych. Nadawca stawia także na wprowadzenie emisji HD dotychczasowych stacji. Jeszcze w tym roku w jakości HD może zadebiutować pierwszy polski kanał informacyjny TVN24.
Jak już informowaliśmy kilka dni temu, Grupa TVN w ciągu najbliższych lat chce rozpocząć emisję wszystkich swoich kanałów w technologii wysokiej rozdzielczości. – Chcielibyśmy przełączać na HD dwa kanały rocznie, pierwsze pod koniec tego roku. Ale rynek może nas przyspieszyć – mówi Dziennikowi Gazeta Prawna Piotr Walter, wiceprezes Grupy TVN.
Prawdopodobnie pierwszym kanałem, który rozpocznie emisję w jakości HD będzie pierwszy Polsce informacyjny kanał telewizyjny TVN24. Walter zapowiedział, że w pierwszej kolejności na standard HD będą przechodziły kanały najlepiej zarabiające, a takim jest właśnie TVN24 (o czym więcej tutaj).

Wiceprezes Grupy TVN zapowiedział także, że spółka nie wyklucza uruchomienia jeszcze w tym roku nowego kanału telewizyjnego, jednak nie chciał zdradzać profilu stacji. Wcześniej analitycy rynku spekulowali, że kolejnym kanałem Grupy TVN może być stacja dziecięca bądź kanał z serialami.
Dziennik Gazeta Prawna/wł.

Komentarze (1 - 10 z 32)

Lepiej niech zmienią tą beznadziejną oprawę graficzną i przede wszystkim nadają więcej wiadomości a mnie gadaniny z gośćmi w beznadziejnym virtualnym studiu.
 0  
Uruchomienie ;)... przejście by było jakby skasowali wersje SD w co nie wierze.
 1  
Połowe materiałów nawet nie ma 16/9 a oni chcą kanał HD????????????????????????
 1  
niech dodadzą wreszcie nowe kanały w TV Na Kartę
 1  
@Ronin
weź człowieku się ogarnij. Wyłącznie archiwalny materiał , obrady sejmu ( obsługiwane kamerami sejmowymi ), oraz materiały tzw "obce" są w 4/3 wszystko inne jest w 16/9.

@ajp
z tym wirtualnym studiem to masz rację. Drażni mnie np kawa na ławę i oprawa graficzna tego programu. Kiedyś była lepszą.
 1  
No akurat kanał z serialami to Grupa TVN ma - TVN7. Niech zainwestują w ramówkę i kanał z serialami jak znalazł.
A wirtualne studio nie każde jest brzydkie. Na przykład w programie TVN24 "Ciąg dalszy nastąpił" jest ono bardzo ładne.
Treść edytowana 3 razy (ostatnio 23 lutego 2011 o 10:56:25 przez Joey).
 0  
no super nareszcie bedzie mozna dojrzec zmarszczki prowadzących tvn24 i niedokladność makijazu, rzeczywiscie kanał informacyjny musi byc HD....
Treść edytowana 1 raz (ostatnio 23 lutego 2011 o 10:57:58 przez sam).
 0  
Mam nadzieję, że razem z tymi deklaracjami będzie wiązał się też zakup nowego transpondera na Hot Birdzie.

Co do nowego kanału - byłoby miło, gdyby TVN wymyślił coś rzeczywiście nowego (po co kolejny kanał dziecięcy czy kanał z serialami - w tym drugim przypadku z powodzeniem wystarczy powtórkowy TVN7). Na rynku brakuje np. kanału o tematyce komputery & nowe technologie.
 0  
Świetna informacja.
 0  
Dobra wiadomość, ale powinni też usłuchać niektórych propozycji ze strony oglądających. Na przykład dotyczące dodania kanałów do TV na kartę lub zmiany tego beznadziejnego wyglądu studia w programie "Kawa na ławę". Zgadzam się też, że nie wszystkie pozostałe wirtualne studia niektórych programów wyglądają źle, prezentują się bardzo fajnie. Lepiej niech TVN posłucha niektórych wypowiedzi swoich odbiorców, inaczej tylko na tym straci, a są to dobre rady...
 0