Łukasz Szewczyk23.04.2011 (20:05)7 komentarzy

TVP: Nie proponowaliśmy wykupienia spektaklu

Od kilku tygodni w mediach głośno jest na temat show TVP2 - "Bitwa na głosy". Niestety nie ze względu na talenty wokalne występujące w programie, ale przez omijanie ustawy i konflikt z jedną z jurorek.
Kilka dni temu informowalismy (tutaj), że Grażyna Szapołowska straci posadę w Teatrze Narodowym, bo zamiast spektaklu wybrała telewizyjne show. Aktorka jest jurorem w programie "Bitwa na głosy". Efekt był taki, że z powodu braku aktorki teatr musiał odwołać spektakl "Tango" Sławomira Mrożka.
Z kolei w udzielonym dziennikowi Fakt wywiadzie aktorka odpowiedziała na zarzuty. - Nigdy bym nie podjęła decyzji o udziale w programie telewizyjnym, gdybym wiedziała, że koliduje to z moimi obowiązkami na etacie. (...) 2 kwietnia zaplanowany był występ Teatru Narodowego na festiwalu "Interpretacje" w Katowicach. (...) Wtedy więc nie wzięłam udziału w "Bitwie na głosy" (...) 9 kwietnia pojawił się problem. Telewizja Polska zaproponowała, że wykupi przedstawienie, dlatego zdecydowałam się podpisać umowę - powiedziała Faktowi Grażyna Szapołowska.

Na takie słowa oświadczenie wydała Telewizja Polska. Publiczny nadawca w odpowiedzi na wywiad aktorki odpowiedział, że Telewizja Polska wyjaśnia "nigdy nie proponowała na piśmie, ani w żadnej innej formie pokrycia wszelkich kosztów spektaklu teatralnego, „łącznie z wypłatą honorariów aktorskich i wykupieniem całej puli biletów”, odwołanego z powodu udziału pani Szapołowskiej w programie "Bitwa na głosy".

Komentarze (1 - 7 z 7)

tak, a abonament płać. A K**** gdzie misja!!!!!!!!!!!!!!!! złodzieje!!!!!!!
 0  
Miało rekalm nie być w bitwie na głosy, ale tvp zrobiła i tak po swojemu i znowu pocieła program na części to co się wyrabia to -Jedno wielkie dziadostwo. I za co tu abonament płacić?
Treść edytowana 1 raz (ostatnio 24 kwietnia 2011 o 10:03:11 przez CAFE15).
 0  
zawsze była pazerna na kasę. TV zaproponowało jej sporo i myślała, że zarobi i tu i tu hehe, a tu kuku. Babo nie te latka, nie ten czas już nikt nie będzie się tobą przejmował pora zejść na zimię
 0  
no to nie zle dzieje w tvp i teatrach polskich.
 0  
Płaćcie abonament ton reklam będzie mniej! Nie płaci 80% a potem się dziwią.
 0  
Płacić? A za co?
Za Bitwę na głosy, za modę na sukces, za propisowskie wiadomości?
Kolega chyba się żle czuje...
 0  
Nie płaćcie abonamentu. Za to wykupicie sobie wielokrotnie droższy pakiet w komercji z programami dla gawiedzi.
 0