Łukasz Szewczyk26.04.2011 (17:50)103 komentarze

TV cyfrowa z Eska TV, Kino Polska Nostalgia, ATM Rozrywka i U-TV

Krajowa Rada Radiofonii Telewizji podjęła decyzję o rozszerzeniu koncesji na nadawanie w ramach pierwszego multipleksu naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T). W ofercie cyfrowej pojawią się cztery nowe stacje, m.in. Eska TV i Kino Polska Nostalgia.
KRRiT dokonując wyboru chciała przede wszystkim zapewnić odbiorcom, w ofercie multipleksu pierwszego, różnorodną ofertę programową, w której obok obecnych już programów TVP1, TVP2 i TVP Info znajdzie się kanał filmowy (Kino Polska Nostalgia), muzyczny (Eska TV), rozrywkowy (ATM Rozrywka TV - nadawca ATM Grupa) oraz informacyjno-publicystyczno-poradnikowy (U-TV - nadawca spółka Stavka). Istotnym elementem było także to, że wybrane podmioty należą do grona nowych nadawców na rynku telewizyjnym o dobrej kondycji finansowej umożliwiającej realizację niezbędnych inwestycji.
Rozstrzygnięcie konkursu to kolejny etap prac nad zagospodarowaniem zasobów naziemnej telewizji cyfrowej w Polsce. W najbliższych dniach uchwała KRRiT zostanie przekazana do konsultacji z Urzędem Komunikacji Elektronicznej. Uruchomienie multipleksu pierwszego nastąpi niezwłocznie po podpisaniu umowy pomiędzy firmą Emitel czyli operatorem technicznym, a Telewizją Polską oraz czterema nowymi nadawcami wyłonionymi w konkursie.

Przypomnijmy, że w konkursie KRRiT o miejsce w pierwszym multipleksie walczyło kilkunastu nadawców, m.in. 4Fun.TV, Eska TV, TV Trwam, Tele5, Radio na wizji, Superstacja, Orange sport Info, iTV, TVN Meteo, Next HD, ATM Rozrywka, CTV, Kino Polska Nostalgia, Polo TV, U-TV (Stavka), Machina TV.

Komentarze (1 - 10 z 103)

Nie jest źle. Całe szczęście ze nie ma Polo-TV

Oto lista kanałów które startowały do przetargu:
4fun.tv (4fun Media)
Next HD (Astro)
ATM Rozrywka TV (ATM Grupa)
CTV (Cable Television Networks)
Eska TV (Eska TV należąca do ZPR SA)
TV Trwam (Fundacja Lux Veritatis)
Kino Polska Nostalgia (Kino Polska TV)
Polo TV (Lemon Records)
Tele 5 (Mediasat)
RMF TV (Multimedia)
Polskie Radio Czwórka (Polskie Radio)
U-TV (Stavka)
Superstacja (Superstacja)
Orange sport info (Telekomunikacja Polska SA)
iTV (Telestar)
Machina TV (TV Point Group)
TVN Meteo (TVN SA)

Tylko nie wiem po co kanały TVP są w MUX1 i MUX3 :/
Treść edytowana 1 raz (ostatnio 26 kwietnia 2011 o 18:05:05 przez adekpabianice).
 1  
chyba ich poj.... jak ma być taki kanał jak eska w dvb-t, to ja rezygnuję z kupna tunera dvb-t i oglądać sobie kanały z kablówki UPC
 1  
Jestem zaskoczony rozsądkiem jakim kierowała KRRiT. Wybór dokonany niemal wzorcowo chociaż trochę liczyłem na Superstację. Ważne że obyło się bez kontrowersji.
 1  
Mam mieszane uczucia. Brakuje Orange Sport Info. Na szczęście nie ma tu Ojca dyrektora ze swoimi moherami.
 1  
gratulacje:}
 1  
Zadowala mnie tylko Kino Polska Nostalgia .
Miałem nadzieje na TV Trwam i ew.Tele 5 szkoda że ich nie będzie .
 1  
Kino Polska i Eska to wiadomo co to jest, a tamte dwa gnioty?I dobrze,że nie TV Trwam.
 0  
karl17 bedziesz mial polsat sport news wiec po co ci kanal o takim samym profilu
 1  
Fatalnie...
Z tych kanałów tylko Kino Polska to coś ciekawego. Oprócz tego prymitywny pop, nadawane po raz setny polskie seriale i jakieś nowe TV Centrum. Beznadziejny wybór! A gdzie RMF, gdzie Next czy nawet nieszczęsne Tele 5? Porno im się nie spodobało? Tv 4 też je nadaje, a Piątka daje dobre europejskie seriale- czasem nawet BBC. Mam nadzieję, że dowiemy się jak najprędzej coś o nowych nadawcach. A o kanale pseudomuzycznym wolę się nie wypowiadać, bo generacja Neo mnie zakrzyczy
 1  
Eska TV?!?!?! pop-padaka. Czwórka Polskie Radio powinno być po za jakąkolwiek kolejnością jako finansowane z abonamentów (abstrahując od wysokiej jakości kontentu)
 1