Łukasz Szewczyk11.05.2011 (11:05)34 komentarze

Nowy projekt informacyjny - PL24

Czy na polskim rynku telewizyjnym zadebiutuje nowy kanał PL24, który wprowadzi nowy wymiar wiadomości. Twórcy nowego projektu w materiałach rozesłanych do mediów deklarują nowoczesne podejście do widza. W projekt może być zaangażowana TVP.
Jak informują twórcy projektu, PL24 mają wypełnić przede wszystkim serwisy informacyjne ze świata oraz aktualności z kraju. Nie zabraknie również komentarzy i rozmów ze znanymi politykami oraz celebrytami. Projekt skierowany ma być do odbiorców w grupie wiekowej 25-49, którzy chcą być na bieżąco z tym, co aktualnie dzieje się w kraju i na świecie, a także chcą uzyskać sprawdzoną informację o najważniejszych wydarzeniach.
Studio PL24

Sztandarowym programem nowego kanału będzie wieczorny serwis informacyjny, połączony z informacjami dotyczącymi gwiazd i life style.Nowy projekt ma zaprezentować nową jakość informacji przygotowywanych przez zespół młodych, specjalistów rynku mediowego. Stacja ma być nowym spojrzeniem na otaczającą nas rzeczywistość - Dołożymy wszelkich starań by przygotowywane przez nas serwis informacyjny był rzetelny i obiektywny. PL24 to dynamiczne, świeże spojrzenie na świat, która nas otacza - mówi Adam Kromer, szef projektu.

Kromer deklaruje również rozwinięte partnerstwo z takimi kanałami jak Youtube oraz portalami społecznościowymi m.in. z Facebook oraz Naszą klasą, rozważa również udostępnienie pełnej aplikacji PL24 na iPada.

Pod koniec maja rozpoczną się castingi na nowych prezenterów. Szef stacji, nie ukrywa, że będzie się starał pozyskać również niektórych prezenterów innych stacji telewizyjnych.

Z naszych informacji wynika, że w nowy projekt może być zaangażowana Telewizja Polska, która o nowym projekcie informowała na swoim portalu już kilka dni temu. - Na razie sprawy nie komentujemy, ale związków z TVP nie możemy się całkowicie wyprzeć - mówi nam Joanna Stempień-Rogalińska, rzecznik prasowy TVP.

Nie wiadomo czy PL24 to faktycznie - jak podano w komunikacie przesłanym do mediów - nowy projekt kanału telewizyjnego czy też pomysł na nowy program telewizyjny lub internetowy. Szczegóły mają być znane w najbliższym czasie.
PL24/TVP/wł.

Komentarze (1 - 10 z 34)

no i pięknie mam nadzieję że będzie to odtrutka na tvn24 która jest na na maxa stronnicza niestety
100 razy wolę polsat NEWS niż TVN24 który niestety coraz bardziej nieżetelnie prezentuje informację i do tego ciągle w jedną stronę eh
życze nowej stacji wszystkiego dobrego aby im się udało i przetrwali
ponieważ tworzenie kanału informacyjnego to bardzo droga impreza i nie jeden się już na tym przejechał ;9
 0  
Odnosząc się do twojego komentarza pragnę zapytać ilu w takim razie nadawców przejechało się na tworzeniu kanału informacyjnego? Zdaje się, że w historii polskich mediów, wszystkie telewizje informacyjne, które zdołano uruchomić, działają do dziś. Więc nie rozumiem tej pustej aluzji.

Po drugie po co wychwalasz ponad niebiosa Polsat News, TVN24 nazywasz stronniczą, skoro i tak kibicujesz nowemu projektowi, za którym stoi prawdopodobnie upolityczniona w 100 proc. Telewizja Polska?
 0  
Jak będzie fta to będzie super :-)? bo mamy tylko tvp info za darmo :-( a tak był by wybór :-) zapowiada się ciekawie :-)
 0  
Tylko po co? Malo kanalow informacyjnych?
 0  
Ciekawe, ciekawe ... zabrakło tylko informacji kto za tym projektem stoi (nadawca medialny). Bo nazwisko prezesa nic mi nie mówi.
 0  
Szykuje się Superstacja Bis
 0  
A ja popieram Drona. Z tą tylko uwagą że w Polsat News niektórzy dziennikarze też są stronniczy. Mniej się to jednak rzuca w oczy, niż w TVN24.
Zaś, jeżeli chodzi o oprawę, to wielki plus dla tvn.
 0  
Dziwne... Nic nie słyszałem o tej inicjatywie. Mają już koncesję? A może to tylko telewizja internetowa?

Pamiętajcie, że teoretycznie czeka nas jeszcze jeden kanał informacyjny- ten od Astro.
 0  
Ciekawe tylko kto zechce włączyć tą nową stację telewizyjną. Sądzę, że Cyfrowy Polsat, N-ka i Cyfra+ raczej nie będą zainteresowani. Jakoś nie wróżę temu projektowi sukcesu.
 0  
To trzeba było walczyć o miejsce w MUX1 a teraz to musztarda po obiedzie...
 0  

Polecamy