Redakcja Media2.pl31.03.2006 (12:45)brak komentarzy

Pilot TV nadal z koncesją

Według informacji do jakich dotarł magazyn Media2.pl, KRRiT nadal nie odebrała koncesji spółce Antena 2, zajmującej się niegdyś nadawaniem programu pod nazwą Pilot TV. Jest to dość dziwne, ponieważ w wypadku innych nadawców, Rada w kwestii odbierania koncesji działa dużo szybciej.
Jak poinformowała nas jedna z pracownic KRRiT, wniosek o rozpoczęcie procedury odbierania koncesji TV Pilot został złożony dopiero 25 listopada ub.r. Rozpatrzała go wtedy "stara" Rada na czele z Danutą Waniek. Dopiero po naszej interwencji koncesja, która należy do spółki Antena 2 zostanie odebrana. Najbliższe posiedzenie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji odbędzie się 5 kwietnia.
Wszystko zaczęło się 10 lutego 2003 roku. Wtedy szumnie ogłoszono, że na satelicie pojawił się "Rozkład jazdy telewizji". Mowa oczywiście o Telewizji Pilot, która była pierwszym (i jak dotąd jedynym) tego typu przedsięwzięciem medialnym. Pojawiła się także w formie tygodnika z programem stacji telewizyjnych oraz portalu internetowego. Po kilku miesiącach zrezygnowano z tych dwóch ostatnich form przekazu, a spółka Antena 2 skupiła się na urozmaicaniu oferty Telewizji Pilot.

Początkowo Pilot TV nadawał gościnnie na satelicie obok kanałów Grupy ITI (m.in. TVN, TVN Siedem, TVN24), lecz w pewnym momencie zaniechano jego emisji. Na nadawcę padły podejrzenia o bankructwo firmy, jednak jak się okazało po dwóch tygodniach, była to jedynie przerwa techniczna, za którą Antena 2 nie odpowiadała. Wtedy też Pilot TV pojawił się na transponderze Cyfrowego Polsatu.

Po 9 miesiącach nadawania na platformie Zygmunta Solorza, władze stacji całkowicie odmieniły formułę Pilot TV. Zmieniono w znacznej części oprawę graficzną oraz logo stacji. Zmieniło się także hasło promujące markę Pilota. Od września 2004 roku była to "Telewizja o telewizji".

Nieoficjalnie mówi się, że przejście Pilota TV do Cyfry+ związane było z wykupieniem spółki Antena 2 przez firmę MNI S.A (nadawcę interaktywnej telewizji ITV).

Ostatecznie zaniechano nadawania programu Pilot TV wraz ze śmiercią papieża Jana Pawła II. Na ekranie pojawił się jedynie napis, że stacja łączy się w żałobie za Karolem Wojtyłą. Od tamtego momentu nadawanie nie zostało wznowione.

Według informacji do jakich dotarliśmy, pracownicy (a dokładnie ich garstka), którzy pracowali przy produkcji programu Pilot TV zostali zwolnieni przez nowego właściciela, a sprzęt nadawczy, z którego stacja korzystała został sprzedany.
własne