prim01.04.2006 (11:13)23 komentarze

RTL kupił polską telewizję- prima aprilis

Spełniła się obietnica niemieckiego koncernu medialnego RTL Group dotycząca jego powrotu do Polski. Stała się jednak rzecz najmniej oczekiwana. Koncern nie chce tworzyć nowej telewizji od podstaw. Wykupiono więc udziały w telewizjach Tele5 i Polonia1.
Jak dowiedział się portal Media2.pl, obie stacje czekają totalne zmiany, zarówno w kwestiach wizerunku, jak również zawartości programowej. Od maja Tele5 i Polonia1 zabłysną na naszych ekranach z całkiem nowymi oprawami graficznymi oraz programami. Tele5 ma stać się telewizją rozrywkową, natomiast Polonia1 kanałem publicystyczno-społecznym. Do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji już trafił wniosek o przyznanie Polonii1 polskiej koncesji.
- Sam nie wierzę w to co się dzieje. Pracuję w tej firmie od samego początku, jednak nigdy nie widziałem tutaj takiego zastrzyku finansowego. RTL włożył w ten projekt 3 mln euro - powiedział nam jeden z pracowników Tele5.

W ostatnim tygodniu kwietnia w gazetach, rozgłośniach radiowych oraz na billboardach pojawią się reklamy promujące zmiany w obu należących do Fincastu stacjach. Przypomnijmy, że nigdy wcześniej Tele5 i Polonia1 nie brały udziału w tego typu kampaniach reklamowych.

Według najnowszych doniesień w Tele5 pojawi się kilka nowych programów oraz produkcji własnych, m.in. program informacyjny "Aktualności" oraz rozrywkowo-informacyjny "Punkt", który nadawany będzie od poniedziałku do piątku o godz. 9.00 i 12.00.

Polonia1 z kolei ma przyjąć do swojej ramówki wiele programów publicystycznych. Na antenie pojawią się specjalne wydania programu "Biznes Dzisiaj" (przygotowywane przez dziennikarzy TV Biznes) oraz wiele programów do niedawna nadawanych w Tele5 - "10 minut", "Plusy dodatnie, plusy ujemne" oraz "Public Cafe" (program na żywo nadawany z jednej z warszawskich kawiarni). Dla pasma telezakupowego Top Shop ma zostać uruchomiony oddzielny kanał.

RTL Group poinformował nas także, że zainwestuje w nowy sprzęt oraz system emisyjny, które w przyszłości mają zachęcić widzów do oglądania obu stacji.

Komentarze (1 - 10 z 23)

szkoda ze to 1 kwietnia :P
 0  
A prawie łyknąłem !!!
 0  
Marny żart i głupi .
 0  
A prawie dałem się nabrać :)
 0  
takie zarty nie bawią, tylko robia niepotrzebną nadzieję :(
 0  
szkoda, że to 1 kwietnia...
 0  
nadzieje Ivo? niby na co? na zdubbingowany w 100% program?
 0  
Poza zasadniczym bledem na samym poczatku (Fincast nie jest wlascicielem tych stacji) fajny zart :).
 0  
No to kto jest właścicielem mądralo?
 0  
Myślę, że tak poważny serwis jak Media2 stać na sprawdzenie tej informacji :).
 0  

Polecamy