Łukasz Szewczyk25.05.2011 (19:02)14 komentarzy

Co dalej z Orange sport?

W czerwcu 2011 roku kończy się trzyletnia współpraca Orange Sport oraz Canal+. Jednocześnie stacja traci swój najważniejszy produkt - Ekstraklasę i prawdopodobnie zniknie z oferty Cyfry+.
Kanał Orange Sport na polskim rynku telewizyjnym zadebiutował w sierpniu 2008 roku, wraz z rozpoczęciem ówczesnego sezonu Ekstraklasy. Stacja produkowana jest i nadawana przez Telekomunikację Polską, a dzięki współpracy z Canal+ przez ostatnie trzy lata najważniejszym elementem ramówki stacji były transmisje Ekstraklasy. Z tego też powodu Orange sport był dostępny na wyłączność na platformie TP i Cyfry+ oraz kanałem premium. Teraz nadawca będzie mógł zwiększyć zasięg, m.in. o sieci kablowe.
Jak już informowaliśmy (tutaj) od nowego sezonu Ekstraklasa w całości dostępna będzie tylko w Canal+, a wybrane mecze także w Polsat Futbol i Eurosport 2. Co dalej z Orange Sport? Na razie nadawca nie zdradza swoich planów. - Orange Sport działa normalnie i to wszystko co możemy teraz powiedzieć - mówi nam Wojciech Jabczyński, rzecznik Grupy TP.

Pojawiają się nieoficjalne informacje, że stacja od czerwca zniknie z oferty satelitarnej platformy Cyfra+. Czekamy na oficjalne stanowisko operatora w tej sprawie. Telekomunikacja Polska zapewnia jednak, że Orange sport nadal dostępny będzie w jej usłudze telewizyjnej (drogą kablową i satelitarną). Nadawca nie zdradza także czy stacja trafi do oferty telewizji "n". Obecnie TVN oraz TP finalizują negocjacje - w najbliższych dniach zostanie zaprezentowana nowa, wspólna oferta telewizyjna. Pod znakiem zapytania stoi także forma dystrybucji kanału (premium czy w ramach pakietu, jak np. TVP Sport). Pojawią się także informacje, że stacja może zakończyć nadawanie.

Bez zmian pozostaje na razie dostępność informacyjnego kanału Orange sport info, który obecny jest w ofertach wszystkich platform satelitarnych (Cyfrowy Polsat, Cyfra+ oraz telewizja "n").

Komentarze (1 - 10 z 14)

teraz moga juz wylaczyc, a w ich miejsce ESPN America.
 0  
Dobra, róbcie wymianę, czyli 1 czerwca wyjazd z CYFRY+, ale do n zapraszamy
:D
 0  
Po co mi teraz ten kanał jak juz jest bez ekstraklasy , Nba tez tylko do konca tego sezonu
 0  
ja chętnie zobacze ten kanał w N, naprawdę. co z tego, że tracą ekstraklasę i nba. tp ma dużo pieniędzy, aby zwiększyć portfolio tego kanału. nie wierzę żeby głowny kanał TP miał niszową ramówkę, gorszą od OSI.
 0  
ale nie ma zadnych na rynku praw wartych zachodzu, najlepsze ligi sa na lata w C+, zrywam umowe z n
 0  
to jeszcze zależy kto co ogląda. chcesz to sobie zrywaj, ja zostaje.
 0  
a kto teraz bierze NBA? C+?
 0  
zuzlowa liga Szwecka w C+ SPORT! SUPER
 0  
Spokojnie Orange Sport kupuje naprawdę dobre widowiska sportowe,teraz będą mieć sporo pieniędzy i kupią coś ciekawego,nie będą musieli przepłacać za polską kopaninę
 0  
ja nie wiem po co ktos tu pisze ze zrywa umowe z n to poprostu jest chore
 0