Redakcja Media2.pl06.04.2006 (15:08)2 komentarze

Pilot TV już bez koncesji

Dzięki naszej interwencji, Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wreszcie zajęła się sprawą nieistniejącego już kanału Pilot TV. Mimo, iż 2 kwietnia minął rok od momentu zniknięcia stacji z naszych ekranów, jej koncesja była nadal ważna.
O tym, że w sprawie Pilota KRRiT zrobiła niewiele informowaliśmy 31 marca. Od śmierci papieża Jana Pawła II "telewizja o telewizji" nadawana przez spółkę Antena 2, więcej nie pojawiła się na ekranach naszych telewizorów. Wcześniej jej udziały zostały wykupione przez MNI S.A., nadawcę kanału iTV Polska. 25 listopada rozpoczęła się procedura cofnięcia koncesji Pilot TV. Mimo to sprawa utknęłą w miejscu, ponieważ nadawca nie raczył odpowiadać na korespondencję KRRiT.
Na specjalnym posiedzeniu w środę, 5 kwietnia br., Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji podjęła uchwałę o ostatecznym odebraniu firmie Antena 2 Sp. z o.o. koncesji na nadawanie programu pod nazwą "Pilot TV".

W załączeniu przedstawiamy Państwu oficjalnie oświadczenie KRRiT skierowane do członka naszej redakcji, który zajmował się sprawą Pilota.

Choć z tekstu wynika, iż KRRiT dopiero przygotowuje uchwałę, sprawa jest już tak naprawdę zakończona. Dzień po powstaniu owego oświadczenia, KRRiT podjęła stosowne kroki, które umożliwiły natychmiastowe odebranie koncesji Pilot TV.

Komentarze (1 - 2 z 2)

Co wam koncesja TV Pilot przeszkadzała...!? ;)
 0  
Musiała przeszkadzać? Tu chodzi głównie o działania samej Rady, które - jeśli nie zauważyłeś - jest bardzo stronnicza i nie w każdym przypadku, który rozpatruje zachowuje się tak samo. Dziwne, że Pilot TV przez rok czasu mógł nie mieć kocensji, podczas gdy Mojej TV zagroziło to po kilku miesiącach nieobecności. Podobnie z TV Centrum, która zwlekała długo (ale nie aż rok!) z rozpoczęciem nadawania - jej koncesję cofnięto.
 0