Łukasz Szewczyk28.06.2011 (13:25)35 komentarzy

U-TV ruszy jesienią. Co w ofercie?

Jesienią 2011 roku na polskim rynku telewizyjnym zadebiutuje nowy kanał telewizyjny U-TV, który dostępny będzie między innymi w ofercie pierwszego multipleksu naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T). Na jaką ofertę mogą liczyć widzowie?
Jak informuje spółka Besta Film, nadawca stacji, projekt telewizji U-TV (U - fonetycznie kojarzy się z YOU) oparty jest na założeniu wypełnienia luki rynkowej programem o tematyce skupionej wokół publicystyki społecznej, ludzkich historii (poruszających emocje widzów) oraz informacji, ale traktowanych nie ściśle politycznie (obserwujemy zobojętnienie widzów na informacje o politycznych aspektach naszej rzeczywistości), a skupionej na tym co może dotyczyć każdego z nas.
W ramówce U-TV pojawią się m.in. interwencyjno-reporterskie programy jak "Nasze sprawy" oraz "W Twojej sprawie". Podobny charakter - ale dedykowany sprawom o zasięgu lokalnym - ma audycja "Polska". Rozmów z gośćmi na bieżące tematy społeczne oraz przydatne w życiu codziennym nie zabraknie w przedpołudniowym paśmie "Witaj Polsko".

Ważną pozycją w ramówce telewizji U-TV będą magazyny poradnikowe - od problemów zdrowia, przez ochronę praw konsumenta po tematy motoryzacyjne. Podczas weekendu ciekawe i intrygujące informacje ze świata nie związanego z polityką zobaczymy w magazynie "Kalejdoskop", a z rozrywkowego magazynu "Showbiz" dowiemy się o wydarzeniach z życia gwiazd oraz o wartych uwagi propozycjach filmowych i muzycznych. W ramówce pojawi się także program "Od Was dla Was".

Obecnie nadawca jest na etapie budowania zespołu i szczegółowych prac programowych tak by jeszcze jesienią 2011 roku być gotowym do emisji. Stacja dostępna ma być w ramach naziemnej telewizji cyfrowej (pierwszy multipleks), pojawi się także w ofertach sieci kablowych oraz na platform satelitarnych.
Besta Film

Komentarze (1 - 10 z 35)

jakim cudem takie coś dostało koncesję na mux1 ??????
 0  
Chyba pod stołem:)
 0  
kolejny gniot w DVB-T po TV6! Ciekawe ile KRRiT dostała w łapę że upychają wolne miejsca w MUX czymś takim.
 0  
Moim zdaniem może być to dość ciekawy kanał. Jeśli się postarają, mogą zgromadzić pokaźną widownię.
politman.blogspot.com 28.06.2011 (14:00:11)
 0  
Będzie tak jak z Next tv kiedy start i czy wo gule...
 0  
@OGÓREK Pisze się w ogóle mózgowcu. Jeżeli ma być FTA w DVB-T to ma być FTA na Satelicie
 0  
n rules niekoniecznie, przecież tvn jest kanałem naziemnym a jednak jest zakodowany.
 0  
Fajnie jakby było tak jak pisze "n rules". Mogli by zrobić wszystkie kanały dostępne naziemnie jako FTA na hotbirdzie przynajmniej na rok po wyłączeniu analoga.
 0  
km80 gniotem to jesteś ty, TV6 jest dla mnie obecnie najlepszym ogólnodostępnym kanałem, zdecydowanie lepszym od siostrzanej Czwórki i porównywalnie dobrym z bratnim Polsatem.
 0  
Z tego co słyszałem to mux1 na dvb-t ma ruszyć dopieru latem za rok. I co z tego jeśli ten program ruszy jesienią, będzie dostępny tylko na platformach i kablówkach, więc po co wogóle wspominać o dvb-t?
 0