Łukasz Szewczyk05.07.2011 (11:07)96 komentarzy

Filmy 20th Century Fox trafią do nFilm HD

ITI Neovision, operator satelitarnej telewizji "n" oraz nadawca kanałów telewizyjnych (m.in. nFilm HD) podpisał umowę licencyjną z wytwórnią filmową Twentieth Century Fox.
ITI Neovision, spółka zależna od TVN, zawarła długoterminowa umowę licencyjną z Twentieth Century Fox. Na podstawie przedmiotowej umowy ITI Neovision nabywa prawa do treści Twentieth Century Fox dla płatnych kanałów platformy telewizji "n" (m.in. nFilm HD), a także do udzielania licencji na korzystanie z części tych praw telewizyjnym kanałom ogólnodostępnym oraz tematycznym TVN.
Umowa wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 2012 roku. Umowę uznano za znaczącą, ponieważ jej wartość może przekroczyć 10 proc. kapitałów własnych spółki.

Na razie nie wiadomo czy umowa dotyczy także telewizyjnych premier filmowych, które do tej pory były pokazywane na antenie Canal+ Polska. Czekamy na oficjalne stanowiska nadawców w tej sprawie.

Komentarze (1 - 10 z 96)

No to canal + został już tylko sport
 0  
Powiem tak z lekka żal ze C+ praktycznie zostanie z niczym (oferta premium film) ale cóż chcieli polska kopana to teraz nie ma filmów.Szkoda bo mam C+ zarówno dla sportu jak i filmów
 0  
no i git :)
 0  
No wiedziałem, że ITI wcześniej czy później zapi****li C+ prawa do Fox'a. Reasumując od 1 stycznia 2012 C+ pozostanie jedynie Universal i niszowe wytwórnie czyli nic. Pamiętam jak w 2008r. M. Sojka mówił, że przez te kilka lat jak będą mieli umowy z Paramount Pictures i DreamWorks na polskim rynku zajdą ogromne zmiany teraz zajdą jeszcze większe. Canal+ jako kanał filmowy w Polsce przestaje powoli istnieć i witajcie powtórki powtórki i powtórki. Tak abo C+ psioczyli, że nFilm do d**y bo nie mają co puszczać teraz sytuacja ie odwraca i C+ nie będzie miał co puszczać.
 0  
Polsat ma umowy - 20th Century Fox; Monolith Films; Walt Disney Pictures takze Sony pictures i kilka jeszcze
Treść edytowana 1 raz (ostatnio 5 lipca 2011 o 11:31:04 przez Gustav).
 0  
Może C zaoszczędzi $ i kupi ligę mistrzów :D było by pięknie, bo jakoś sobie nie wyobrażam ze ITI z samami długami wynajęcie jeszcze kasę na LM.
 0  
@Gustav od kiedy Walt Disney jest w Polsacie??? Z tego co mi wiadomo to prawa do niego ma TVP1
 0  
Gratulujemy sukcesu :)

i zapraszamy do Club TVN!
www.facebook.com/clubtvn
 0  
Bo marzyciele myśleli, ze firma wejdzie na rynek i przejmie od razu wszystkie prawa jakie są od firm istniejących kilkakrotnie dłużej... Nie znamy jednak szczegółów więc poczekajmy na nie :) BTW. Nikt nie zauważył, że C+ to jedne ale filmy z Fox'a były do tej pory na Polsacie, jeżeli chodzi o kanał otwarty :)
 0  
Nie tylko Tvp bo i Polsat Było o tym nie dawno ze Podpisali Umowy na filmy i Bajki
Treść edytowana 1 raz (ostatnio 5 lipca 2011 o 11:33:27 przez Gustav).
 0