Łukasz Szewczyk07.07.2011 (7:44)4 komentarze

Udany debiut TVP Parlament

Uruchomiony dwa tygodnie temu internetowy kanał Telewizji Polskiej - TVP Parlament od początku nadawania cieszy się popularnością wśród odbiorców - informuje nadawca. Kanał posiada 12 tys. użytkowników.
Jak informuje nadawca, w okresie od 20 czerwca do 5 lipca 2011 roku, portal www.tvpparlament.pl odnotował ok. 74 tys. odsłon i ok. 12 tys. użytkowników (real users). W czerwcu widzowie trafiali do kanału TVP Parlament poprzez odwołania bezpośrednie (w czerwcu – 58,9 proc., w lipcu – 51,3 proc.), wyszukiwarki (27,1 proc. i 32,1 proc.) i witryny zwykłe (13,8 proc. i 16,5 proc.).
Najwięcej transmisji miało miejsce w środę, 29 czerwca, kiedy to kanał relacjonował 24 posiedzenia, z czego 19 równolegle. Codziennie portal zamieszcza ok. 20 informacji związanych z pracami Parlamentu i Prezydencją Polski w Radzie UE. Z transmitowanych posiedzeń zamieszczono też ok. 200 VOD.

- Prowadzimy rozmowy z Kancelariami Senatu i Sejmu RP na temat stworzenia polskim parlamentarzystom możliwości prowadzenia video blogów. Oczywiście propozycja ta obejmować będzie również naszych eurodeputowanych. Na początku senatorowie i posłowie będą korzystać ze wsparcia działów IT Senatu i Sejmu. Docelowo otrzymają odpowiednie kody dostępu i samodzielnie będą wprowadzać pliki ze swoimi nagraniami do specjalnej zakładki i na swoje indywidualne strony internetowe – mówi szef TVP Parlament, Paweł Dudek.

- Ciekawą propozycją będzie zakładka „Archiwum”, którą zamierzamy stworzyć podczas wakacji. Znajdą się w niej materiały video przedstawiające najważniejsze wydarzenia w polskim Parlamencie od czerwca 1989 r. Nie do przecenienia jest wartość historyczna i edukacyjna tych materiałów – mówi wydawca TVP Parlament, Marcin Nowak.

Komentarze (1 - 4 z 4)

A kiedy Ziobro wystąpi?, Ciesze się że walczy o wolne słowo --- przynajmniej będą wtedy mogli nie którzy powiedzieć co o nim myślą. I proszę bez porównywań, bo na przykład świnie też mogą się czuć dotknięte!!!!!!!!!!
 0  
Chyba się oglądają sami siebie. Ja już polityką rzygam. Wszędzie jest już jej za dużo jak nie radio to tv i internet.
 0  
@FACEBOOK NIEEE

Nie chcesz to nie oglądaj!
 0  
Proste jak drut kolczasty, kto chce niech ogląda, kto nie chce niech nie ogląda.
 0