Łukasz Szewczyk10.07.2011 (20:20)116 komentarzy

Brutalny atak słuchaczy Radia Maryja na Polsat News

Zakończyła się dziewiętnasta pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasnej Górze z udziałem m.in. Jarosława Kaczyńskiego (PiS). Podczas uroczystości brutalnie została zaatakowana ekipa telewizji Polsat News.
Co roku w lipcu słuchacze Radia Maryja z całej Polski zjeżdżają na Jasną Górę. Tak było także w tym roku podczas XIX Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja. Mimo, że ojciec Rydzyk apelował do zgromadzonych o spokój, a "laickich mediów" bez akredytacji nie wypraszał, prosząc jedynie o godne relacjonowanie uroczystości, ponownie nie obyło się bez kontrowersji ze strony wiernych słuchaczy Radia Maryja.
Podczas uroczystości na Jasnej Górze wierni słuchacze Radia Maryja brutalnie zaatakowali ekipę telewizji Polsat News. Dziennikarze zapewniają, że w żaden sposób nie prowokowali i nie naruszali zasad miejsca. Ekipa stacji przyznaje, że nie otrzymała wstępu na główny ołtarz, więc grzecznie usadowiła się na Błoniach, gdzie nikt z organizatorów ich nie wypraszał.

- W pewnym momencie podszedł mężczyzna, wyrwał mi mikrofon, uderzył mnie w twarz - relacjonuje na antenie Polsat News Ewa Żarska, dziennikarka stacji. W obronie dziennikarki stanął operator kamery, jednak po chwili kilkanaście pielgrzymów otoczyło ekipę stacji, którzy zaczęli kopać, bić, oraz niszczyć sprzęt. - Fanatyzmowi mówię stanowcze nie. Ludzie którzy nas otoczyli to byli fanatycy. Po raz pierwszy spotkałam się z takim zachowaniem podczas swojej wieloletniej pracy dziennikarskiej - dodaje reporterka.

Brutalny mężczyzna został zatrzymany przez policję. Co ciekawe, pielgrzymi Radia Maryja atakowali także policjantów podczas interwencji. Grupa osób zebrała się także przed komisariatem policji w Częstochowie, gdzie krzykami domagano się wypuszczenia zatrzymanego mężczyzny.

Warto podkreślić, że podczas dwóch dni uroczystości, w różnych przemówieniach, wielokrotnie wychwalano media ojca Tadeusza Rydzyka, negatywnie odnosząc się do mediów krytykujących dzieła Radia Maryja. Szef stacji skarżył się słuchaczom, że przez "laickie media" jest oskarżany i poniewierany.

Podczas uroczystości na Jasnej Górze obecni byli posłowie PiS z Jarosławem Kaczyńskim na czele, który podczas przemówienia dziękował za wsparcie ojcu Tadeuszowi Rydzykowi oraz Radiu Maryja, TV Trwam i Naszemu Dziennikowi za wparcie. - Jestem tutaj z wami, bo spotykają się tutaj ludzie, którzy kochają Polskę, polscy patrioci. I to też jest powód, dla którego chcę z wami być - mówił Kaczyński.

To nie pierwszy atak słuchaczy Radia Maryja na inne media. W poprzednich latach słuchacze mediów ojca Rydzyka brutalnie atakowali także dziennikarzy m.in. TVN24.

Polsat News/wł.

Komentarze (1 - 10 z 116)

oby zamknęli radio m i o. dyrektora :D
 0  
Boże co za chorzy ludzie..
 1  
Pałami trzeba było bydło pogonić!!!!!!!! Bić kobietę to dla faceta totalny obciach ale jak ktoś nie ma zasad to jemu wszystko jedno. Ciekawe jak skomentuje sprawę rydzyk..
 0  
jestem za !! oni chyba do diabła się modlą a nie do Boga !! żal
 1  
Zgadzam się od razu pałami takich dewiantów!!! Polsat NEWS górą!!
 0  
Niestety wśród takiego tłumu znajdują się i ludzie niezrównoważeni i , łagodnie mówiąc,niezbyt mądrzy. Tylko temu należy przypisać ich zachowanie wobec reporterów TV Polsat. Chyba,że jak za dawnych czasów byli wśród pielgrzymów PROWOKATORZY... Czego też nie należy do końca wylkuczać...
 0  
Po prostu rządy po 1989 doprowadziły do biedy,ludzie są sfrustrowani ze jeden nie ma za co opłacić rachunków a drugi wydaje na samochody za dziesiątki tysięcy złotych zamawia panie lekkich obyczajów do swojej willi.A biedni ludzie są podatni na manipulację ,swoją drogą studenci też gdzie macie 3 razy 15% podatku.
 1  
oglądałem włąsnie reportaż na ten temat w polsat news:D ładne jaja...heh
 0  
to motłoch , dawniej kłonicami by takich pogoniono. No cóż taki elektorat ma pis hehe.Nieważne jacy idoci głosują wazny jest głos.
 0  
No i właśnie to jest ta katolicka "miłość" względem bliźniego ; >.

Ci ludzie są chorzy.
 1