Łukasz Szewczyk11.07.2011 (9:42)28 komentarzy

Ewa Czekała: 1 września start TV.Disco, w 2012 roku nowy kanał

1 września 2011 roku na polskim rynku telewizyjnym zadebiutuje nowy kanał TV.Disco, który wypełniony będzie muzyką disco, dance, disco polo, eurodance - zapowiada w wywiadzie dla Media2.pl Ewa Czekała, prezes zarządu 4Fun Media. W 2012 roku spółka planuje uruchomić czwartą stację TV.
Grupa 4Fun Media jest nadawcą dwóch muzycznych kanałów telewizyjnych - 4Fun.TV oraz Rebel.TV, które w ostatnich miesiącach notują znaczne wzrosty oglądalności. Jeszcze w tym roku spółka uruchomi trzecią stację - TV. Disco. To jednak nie koniec nowości. Prezes 4Fun.TV w wywiadzie dla Media2.pl zapowiada uruchomienie czwartej stacji, która nie będzie związana z muzyką. Jakie nowości w 4Fun.TV oraz Rebel TV na jesień?
Wywiad z Ewą Czekałą - prezesem medialnej Grupy 4fun Media:

Ewa Czekała - Prezes 4Fun Media

Telewizja 4fun.tv, główny telewizyjny projekt 4Fun Media, notuje dobre wyniki oglądalności, wyprzedzając w grupie docelowej MTV Polska. Jaki był ostatni rok oraz pierwsze półrocze 2011 roku dla spółki?

To prawda. Od początku roku notujemy stałe wzrosty oglądalności 4fun.tv. Z każdym kolejnym miesiącem, nie tylko umacniamy drugie miejsce wśród stacji muzycznych, ale co ważniejsze, systematycznie zmniejszamy dystans dzielący nas do lidera, czyli stacji VIVA. Wkładamy wiele pracy w stałe uatrakcyjnianie ramówki 4fun.tv. Widzowie to doceniają, co widać po stale rosnących słupkach.
Od kilku miesięcy, rosną również bardzo dynamicznie, raitingi drugiego naszego kanału – rebel:tv. W maju, stacja dołączyła do oferty cyfrowej Multimediów, a od czerwca jesteśmy obecni w pakietach kolejnego dużego operatora, czyli Vectry.

Dzięki wejściu na giełdę w listopadzie 2010, pozyskaliśmy jako grupa kapitałowa, dodatkowe kilkanaście milionów złotych, które chcemy inwestować w kolejne projekty medialne oraz we wprowadzanie do ramówki kolejnych, atrakcyjnych programów, które zagwarantują dalsze wzrosty oglądalności.


Wiosną, widzowie 4fun.tv, mogli poznać efekty współpracy z Grupą TVN, nie tylko na rynku reklamy, ale także przy programach rozrywkowych, takich jak - „YouCan Dance”, a Szymon Majewski został twarzą weekendów specjalnych. Czy zmiany przyniosły pozytywne efekty i będą kontynuowane w przyszłości?

Zaraz po podpisaniu umowy z TVN, na przełomie roku, komunikowaliśmy oficjalnie, iż nasza współpraca nie ograniczy się jedynie do sprzedaży czasu reklamowego przez Premium TV, ale będzie miała szerszy kontekst, także programowy. Szykujemy już kolejne niespodzianki dla naszych widzów, czego efekty zobaczyć będzie można już na jesieni.

Podczas siódmych urodzin 4fun.tv, zapowiadała Pani wprowadzenie do jesiennej ramówki, kilku nowych formatów. Jakich nowości możemy spodziewać się tuż po wakacjach w ramówce stacji?

Niestety na tym etapie negocjacji i przygotowań, nie mogę ujawnić żadnych szczegółów. Mogę jedynie zdradzić, że na prośbę naszych widzów, wszystkie nowości jakie planujemy, będą ściśle związane z muzyką.

Pozytywne opinie zdobywa także drugi kanał spółki – rockowa telewizja rebel:tv. Jakie są plany wobec stacji na jesień?

Bardzo nas cieszy dynamiczny wzrost, zarówno oglądalności jak i zasięgu technicznego rebel:tv. Potwierdza to słuszność naszej strategii tworzenia kolejnych kanałów muzycznych, dla wielbicieli określonych gatunków muzycznych. Z każdym miesiącem, kanał zdobywa nie tylko serca coraz szerszego grona widzów, ale jest też coraz chętniej dostrzegany przez reklamodawców. Ma to oczywiście określony wymiar finansowy.

W jesiennej ramówce pojawią się premierowe odcinki Rockfilerów – naszego flagowego formatu, w którym spotykamy się z gwiazdami rocka. Gośćmi programu byli między innymi: Alice in Chains, Rammstein, Kult, Muniek Staszczyk, NoNoNo, L.U.C. i wielu innych, a w nowym sezonie jeszcze więcej gorących nazwisk. Planujemy też całkiem nowe pozycje, które będą ściśle powiązane z nurtem muzycznym, preferowanym przez naszych widzów. Jesienna ramówka rebel:tv wystartuje 1 października.


Dodatkowo jesienią planujecie uruchomić nowy kanał TV.DISCO. Czego mogą spodziewać się widzowie? Czy w ofercie nie zabraknie muzyki disco-polo, która w mediach cieszy się niesłabnącą popularnością?

Dzięki przeprowadzonym przez MillwardBrown, SMG/KRC, badaniom preferencji muzycznych Polaków wiemy, że czekają oni na taki kanał, jak TV.DISCO. Analiza pokazała, że muzyka disco z lat 70tych, 80tych czy 90tych jest preferowana przez większość Polaków. Disco nadal modne jest, zarówno wśród osób starszych, jak i młodych ludzi, którzy słuchają jej podczas spotkań towarzyskich, czy na imprezach. Bardzo dobrze wypadają również rozmowy z operatorami, którzy mówią, że właśnie takiego kanału brakuje w ich ofercie.

TV.DISCO będzie dostępny już od 1 września. Widzowie znajdą w nowym kanale takie gatunki muzyczne jak disco, dance, disco polo, eurodance. W TV.DISCO królować będą hity z lat 70., 80. i 90. Tylko u nas w dużej dawce, będzie można zobaczyć takich artystów jak: ABBA, Boney M, Bad Boys Blue, Modern Talking, Sabrina, Fancy, , La Bouche Donna Summer, , Boys, Shazza, Top One Safri Duo, Aqua, Eruption, Vengaboys, Vinylshakerz, Akcent, Saragossa Band, Scooter, Eric Prydz, Fun Factory, CC Catch, Sash!, Eiffel 65, Alcazar, Crazy Loop, Milano, Bayer Full, Toples, Stachursky, Just5 i wielu innych.


W ciągu ostatnich miesięcy w Polsce uruchomiono sprofilowane kanały muzyczne (Polo TV, Kino Polska Muzyka). Czy według Pani, jest miejsce na rynku, na kolejne stacje muzyczne w dobie Internetu?

Myślę, że tak. Mimo, iż sama jestem przekonana o potędze Internetu i nasza Grupa coraz silniej działa również w tych obszarach, uważam, że ciągle jest miejsce na nowe kanały. Rynek telewizji tematycznych rozwija się dynamicznie, zarówno na rynku amerykańskim, w krajach Europy Zachodniej, jaki i w Polsce. Kluczem do sukcesu każdego kanału tematycznego, w tym muzycznego, jest jego umiejętne sprofilowanie, znalezienie niszy rynkowych oraz pomysł na atrakcyjny programing.

Czy spółka 4fun Media planuje uruchomienie kolejnych kanałów telewizyjnych?

Planujemy uruchomienie kolejnego kanału tematycznego, w połowie przyszłego roku. Będzie skierowany do zupełnie innej grupy i nie będzie to kanał muzyczny. W tej chwili jesteśmy w fazie przygotowawczej, dlatego nie chcę na razie zdradzać więcej szczegółów. Myślę, że wśród grupy docelowej, będzie to prawdziwy hit.

Zmienia się sposób konsumpcji mediów przez ludzi młodych. Czy planujecie inwestycje w nowe technologie, by Wasz kontent był szerzej dostępny nie tylko w telewizorze, ale także w Internecie oraz telefonie komórkowym?

Tajemnica sukcesu 4fun.tv, tkwiła od początku w jego innowacyjności, która polegała na budowaniu interaktywnego kontaktu z widzem. Przez kolejne lata, konsekwentnie tworzyliśmy model biznesowy tej stacji, wykorzystując wszystkie pojawiające się narzędzia komunikacji oraz dostosowując do nich formaty nadawanych programów. Dzięki temu, pozycja 4fun.tv w mediach cyfrowych, jest dzisiaj tak silna. Jesteśmy obecni w ofercie wszystkich operatorów komórkowych, wielu nadawców IPTV. Tworzymy zaawansowaną platformę technologiczną w Internecie, a ilość fanów naszych fanpagy na Facebooku oraz wielbicieli kartonów na You Tube, sięgają dziś dziesiątków tysięcy. I z każdym dniem, ciągle ich przybywa. Dzięki środkom z giełdy, mamy możliwości, aby jeszcze prężniej niż do tej pory, inwestować w nowe technologie, które skutecznie umacniają pozycję naszej grupy kapitałowej, na rynku medialnym w Polsce.


Ewa Czekała – prezes zarządu 4Fun Media
Ewa Czekała pełni funkcję prezesa zarządu (od 2009 roku) oraz dyrektora zarządzającego (od 2008 roku) w spółce 4Fun Media. Ze spółką związana od 2005 roku początkowo pełniła funkcję dyrektora marketingu. W latach od 2001 do 2005 roku piastowało stanowisko dyrektora marketingu w spółce Viva TV Production, twórcy kanału VIVA Polska. W 1999 roku ukończyła Uniwersytet Śląski w Katowicach, Wydział Nauk Społecznych, kierunek politologia i dziennikarstwo i uzyskała tytuł magistra.
Media2.pl

Komentarze (1 - 10 z 28)

Tv disco czyli kopia polo tv
 0  
No ładnie ładnie, bardzo mnie cieszy start kanału TV.Disco bo to jest kanał na który czekam! Szkoda że nie uruchomili go jeszcze w czerwcu bo na lato taka muzyka w sam raz :) mam nadzieję że w końcu otrzymają koncesję od KRRiT bo trochę długo ten proces jej przyznawania trwa.... Fajnie że 4Fun TV zapowiada kolejne stacje, jest dużo miejsca na kanały niekodowane FTA, bo ludzie coraz bardziej się przekonują że niepotrzebnie wydają kupę pieniędzy na platformy cyfrowe, jak mogą mieć ZA DARMO bardzo fajną ofertę programową w połączeniu z naziemną telewizją cyfrową. Pani Ewo z niecierpliwością czekam na TV.DISCO i kolejne niekodowane kanały!
 0  
że w Polsce ludziom chce sie jeszcze spiewac :) moim zdaniem szkoda miejsca na tego typu kanały :)
 0  
no i fajnie w końcu pooglądam 2unlimited vengaboys blumchen i innych w tv a nie tylko na youtube, juz się nie mogę doczekać tylko żeby były bloki tematyczne a nie wszystko pomieszane bo jakoś nie mam ochoty słuchac disco polo
 0  
Mam nadzieję,że na tym kanale będzie dominować Eurodance lat 90-tych.Captain Jack,Marky Mark,Mr President,Haddaway,Culture Beat,Garcia i wielu innych.
 0  
Zamiast zrobić jakiś kanał filmowy fta to zajmują się bez przerwy tylko muzycznymi kanałami, nawet u arabów jest że 4 kanały filmowe FTA bez reklam w trakcie filmu, czas o tym pomyśleć coś.
 0  
Myślę że w 2012 roku wystartuje kanał z kreskowkami tymi co są na rebel i 4fun kartony :-( a mogli by zrobic kanał z serialemi mlodziezowymi to był by hit jeśli by dali fta :-) bo czegoś takiego w polsce niema :-(
 0  
mam nadzieje ze nie bedziemy musieli czekac tyle na ten kanal w najwiejszej sieci kablowej UPC ,jak czekamy na Rebel TV i nadal nic niewiadomo kiedy wreszcie bedzie ....
 0  
Stacji z hip-hopem to chyba nikt nie urochomi
 0  
Licze na muze eurodance bo jesli to kolejny kanal ala Viva czy Eska TV to porazka
 0