Łukasz Szewczyk12.07.2011 (10:01)38

Przepraszamy za jakość - nadawcy będą promować cyfrę

31 lipca 2013 roku w Polsce definitywnie zniknie telewizja analogowa, programy dostępne drogą naziemną będzie można odbierać wyłącznie w technologii cyfrowej. Wkrótce ruszy zakrojona na szeroką skalę kampania informacyjna, zachęcająca Polaków do korzystania z nowoczesnej telewizji.

Przejdź do artykułu

Komentarze (11 - 20 z 38)

Problemem nie jest cena ale brak informacji ile można skorzystać na tym. Kilkanaście programów więcej jest warte te 150-200zł (nawet jeśli to Polo Tv) a zaoszczędzić tyle nie jest wcale tak trudno... pewnie że będą wyjątki ale jest to ułamek procenta.
 0  
"...Ustawa nakazuje emisję spotów przyjemniej dwa razy dziennie między godz. 6 a 23..." - Pierwsza poleci 0 6.00 jak jeszcze ludzie śpią, a druga o 22.59 jak już śpią... :))) Pozdr.
 0  
cieszcie sie ze neta macie i z niego wszystko wiecie. A sa ludzie co nie maja a jak maja to sie tym nie interesuja wiec nie wiedza co i jak.... u mnie rodzinka zaopatrzona w tunerki i jest git:) 160 km od nadajnika i ciagnie sygnal z deblin ryki na 88 % i jest super:)
 0  
w I MUX - 7 kanałów (TVP 1,2, Info, ATM, Polo TV, ESKA TV, U-TV, w II MUX - 8 kanałów (polsat, TV4, TVN, TVN7, Puls , Puls 2, Polsat Sport News, TV6), w III MUX (w tej chwili jest: TVP1,2, Info, Kultura i Historia). Wiemy już że 3 kanały z Mux 3 przejdą do MUX 1 (tj. TVP 1,2, Info). Pytanie co będzie w MUX III jako uzupełnienie. Powinni dać szansę krajowym jak i zagranicznym nadawcom. Ja osobiście chciałbym, żeby koncesję otrzymały takie kanał jak:

Orange Sport Info( polsat sport news na chwilę bieżącą to kanał powtórkowy ze sportowych anten polsatu - nic ciekawego, może się to zmieni, ale szczerze wątpię)

NEXT HD

coś dla dzieciaków (Bajka TV, Puls Kids)

jakiś kanał dokumentalno-przyrodniczy
 0  
Mi wystarczy Tvn, polsat, tvp.Jak to bede mial gratis w paczce, to rezygnuje z abo.Cyfry+ najtanszego i zaoszczedze w rok na tuner DVB-T.I takich rodzin jest wiecej.
 0  
No dobrze,a co z posiadaczami anten naziemnych w bloku,uważam,że wiadomo cywilizacja idzie naprzód,więc cyfrowa , w porządku,ale w bloku,blokach będzie wymieniał operator,który zarządza antenami.Ja mam sieć kablową.Najpierw była masowa wymiana telewizorów z SECAM na PAL,póżniej radia-to największa głupota( z UKF-FM) salony biły rekordy sprzedaży i teraz masowo wymieniać nawet dobre telewizory.Ja nie zamierzam.Dopóki tv się nie zepsuje-nie wymienię.
 0  
Nikt cie do wymiany TV nie zmusza ;).Jak cie przydusi, to zmienisz.
 0  
@S.E.

Mozesz sobie kupic tuner: allegro.pl/tuner-dekoder-dvb-t-multi-sd-mpeg-4-h-264-pvr-ac3-i1700214387.html

i nic z tv nie robic.
 0  
Niech mówią także o obsłudze audio: AC-3 oraz E-AC-3, żeby ludzie nie kupowali chłamu na alledrogo za 90 zł.
 0  
"Dlatego też, zgodnie z ustawą, każdy nabywca dokonujący zakupu odbiorników cyfrowych, zostanie poinformowany przez sprzedawcę, czy dany odbiornik umożliwi odbiór naziemnej telewizji cyfrowej."
Aha już to widzę.

Może jakaś zniżka na dekodery, jakaś refundacja kosztów?!

Ten kraj jest super - Aby obejrzeć TVP HD zgodnie z prawem, należy opłacić abonament, kupić dobry dekoder z HD do kablówki/satelity, kupić najdroższy pakiet u operatora, aby mieć dostęp do pakietu HD.
Pomimo iż tyle zapłace muszę oglądać jeszcze reklamy jak w bezpłatnym PULSie.
 0