Łukasz Szewczyk12.07.2011 (11:00)2 komentarze

Gremi Media chce całą Presspublikę

Gremi Media, większościowy właściciel Presspubliki, wydawcy dzienników Rzeczpospolita, Parkiet oraz tygodnika Uważam Rze, jest gotowy do zakupu wszystkich akcji w spółce. Ministerstwo skarby jest chętne do sprzedaży swoich udziałów w spółce.
Na początku lipca 2011 roku należąca do Grzegorza Hajdarowicza spółka Gremi Media podpisała umowę nabycia spółki Mecom Poland Holdings, do której należy 51,01 proc. udziałów w wydawnictwie Presspublica, wydającym m.in. dzienniki Rzeczpospolita i Parkiet, tygodnik Uważam Rze oraz portale internetowe (m.in. rp.pl). Transakcję teraz musi zaakceptować UOKiK, o czym szerzej informowaliśmy tutaj.
Spółka Gremi Media jest gotowa i ma pieniądze na zakup wszystkich udziałów w Presspublice. Kilka dni temu wysłano list otwarty do ministerstwa skarbu, w sprawie propozycji rozpoczęcia rozmów dotyczących kupna udziałów należących do Skarbu Państwa w Presspublice. I wiele wskazuje na to, że cel zostanie zrealizowany, bo Ministerstwo Skarbu informuje w mediach, że planuje sprzedaż pozostałych akcji w spółce. Niewykluczone, że do transakcji dojdzie tuż po tym jak zgodę wyda UOKiK.

Dzisiaj poinformowano, że ministerstwo Skarbu Państwa przesłało list intencyjny Gremi Media w sprawie zainteresowania kupnem udziałów w Presspublice do Przedsiębiorstwa Wydawniczego Rzeczpospolita, właściciela tych udziałów.

Komentarze (1 - 2 z 2)

To koniec wolnych mediów w Polsce. W tym Uważam Rze.
 0  
To koniec ujadaczy pokroju Fosetta
 0