Łukasz Szewczyk25.07.2011 (0:03)27

87 proc. Polaków w zasięgu TV cyfrowej (DVB-T)

Naziemna telewizja cyfrowa (DVB-T), zgodnie z harmonogramem, prężnie zwiększa zasięg i dostępna jest w większości domach. Jeszcze w wakacje dostęp do TVN czy Polsatu w wersji cyfrowej będzie miało aż 87 proc. Polaków.

Przejdź do artykułu

Komentarze (11 - 20 z 27)

A TVP dalej śpi. Panowie/Panie uruchomcie w końcu ten MUX 1, bo MUX 3 w tej chwili to jakaś kpina.
 0  
gdzie wy mieszkacie ze ludzie nie zadowolone>??? to moja babcia zadowolona z NTC bo odbior piekny nic nie sniezy. tata tez. i ludzie sa zadowoleni. U nas kazdy wypatruje tego mux 1
 0  
bydgoszcz trzeciewiec przesunięty na 31. 07
 0  
Wszystko wszystkim daj za darmo, inaczej będziesz mafia, złodziej, oszust, albo jeszcze co inne... u mnie gra. Tuner do laptopa kosztował mnie [JEDNORAZOWO] 92,- PLN - czy to wygórowana kwota? Moim zdaniem nie, a i PolsatHD mi śmiga...
 0  
a jeśli chodzi o odbiór z nadajnika przemyśl/tatarska góra to u mnie odbiera bez większych zastrzeżeń .
 0  
Witam.
87% ale niestety środek polski I Łódź jak widać jest na samym szarym końcu. w dupie. Takie sa skutki mieszkania miedzy centusiami z Poznania a cwaniakami z Warszawy. ehhh
 0  
Niestety w Ostrołęce nadal cisza :(
Start Mux 2 przewidziany na nowy rok, ale zastanawia mnie tylko jak będzie wyglądał harmonogram Mux 1. Założę się, że na początku dostaną miasta gdzie już nadaje Mux2 i Mux3 (Warszawa czy Gdańsk) a Ostrołęka może w 2014, ech oby tylko tak nie było i uruchomili Mux1 tam gdzie cichosza
 0  
ja mieszkam 35 km od nadajnika na Św. Krzyżu i NIC. ZERO. Brak sygnału. Zmieniłem antenę na taką ze wzmacniaczem ~20 db i nadal nic. Dziękuje za takie DVB-T :/
 0  
Kolega wyżej zmienił antenkę.. a kupił odbiornik do DVB-T.. bo bez tego nie idzie oglądać.

Do Św. Krzyża mam ponad 60km i odbiór mam na poziomie 85% , wsio jest ok. Antenka to zwykła siatkówka 15 letnia.
 0  
tydzień temu nastroiłem tv i mam te kilka komercyjnych programów.A tv publiczną oglądam analogowo i czekam także na tvp cyfrową.
Obraz jest bardzo dobry,ale czasami się psuje na chwilę,ale potem wraca.
Ale to wersja testowa to od 1 sierpnia myślę,że będzie dobrze,a jak nie to kupię lepsza antenę,bo mam zwykłą pokojową,a programy analogowe to tvp 1 i tvp 2 jakoś tam odbieram,olsat gorzej,ale jak ustawiłem antenę to też było gorzej z tvn-em,który odbierałem ledwo i tylko jak znów przestawiłem antenę i na tej antenie odbieram tv cyfrową.


Ludzie! Czy zauważyliście,że tylko niewiele osób wie o tej tv cyfrowej.W okolicy to tylko ja nastroiłem obraz,a inni albo mają satelite,albo stare odbiorniki tv,do których przynajmniej na razie nie zamierzają dokupić przystawki lub wymienić całego odbiornika.A ci co mają odbiornik cyfrowy i te 5 programów to nie wiedzą o tej cyfrowej tv.To znaczy wiedzą,ze coś takiego jest wprowadzane,ale nie wiedzą,że w moim regionie jest już 2 multipleks i nie umieją tego zrobić,jak odbierać te kanały.

A co do multipleksów to ten drugi(komercja)to mi się podoba.Są te ważniejsze i popularniejsze stacje.Tylko po co Polsat Sport News na którym tylko(wg mnie) tenis.Lepiej byłoby zamiast tego kanału dać bardziej popularniejszy kanał sportowy typu eurosport,czy polsat sport.
W 2 multipleksie także nie powinien blokować miejsca puls 2,który obecnie nie wystartował i blokuje miejsce,a w dodatku to pewnie będzie powtórzenie tego co na tv puls.W tym miejscu powien być jakiś kanał filmowy.


A 3 multipleks(tvp) to porażka.A programów tvp historia i tvp kultura miejsce powinien znaleźć jeden z nich bo to kanały podobne.A reszta absolutnie do zmiany.Powinien znaleźć się kanał tvp polonia oraz tvp seriale.
A pozostałe dwa kanały to jeden albo dwa powinny być filmowe czy tam jak jeden to ten ostatni jakiś dokumentalny najlepiej discovery.Bo sportowy byłby na 2 multipleksie(ale nie ten co jest teraz tylko jakiś pospolitrzy) a także tam byłby rozrywkowy: tv6.
Jeśli chodzi o ten multipleks to miał być kanał filmowy (chyba kino polska) ale się wycofał i w to miejsce dali coś gorszego.Po co na tym 3 multipleksie tyle kanałów muzycznych.Jeśli już to daliby vivę i koniec na tym.Po co blokować zbędne miejsce.

Wg mnie powinien być jeszcze jeden multipleks,który zawierałby ambitne stacje,ale byłby płatny.
I te dwa to byłyby za darmo a jeszcze z jeden to byłby płatny i ktoby chciał oglądać np HBO czy Canal+ to by placił za dodatkowy multipleks.
 0