Łukasz Szewczyk29.07.2011 (10:01)48 komentarzy

Coraz bliżej sprzedaży TVN

Sierpień może okazać się istotnym miesiącem dla przyszłości medialnej Grupy TVN - wynika z informacji Pulsu Biznesu. ITI wkrótce podejmie decyzję co do sprzedaży pakietu kontrolnego w TVN. Wśród zainteresowanych są m.in. Rosjanie.
Właściciele Grupy ITI powinni do końca przyszłego tygodnia otrzymać odpowiedzi od firm, do których wysłali teasery w sprawie sprzedaży Grupy TVN - informuje Puls Biznesu powołując się na swoje źródła. Wiele wskazuje na to, że aktywa trafią do inwestora branżowego, takie przynajmniej plany mają władze ITI. Gazeta dowiedziała się także, że wśród potencjalnych nabywców oprócz Fox, TimeWarner, Bertelsmann czy Vivendi wymieniani się także inwestorzy z Rosji (np. nadawca CTC Media).
Przypomnijmy, że z opinii analityków wynika, że prawdopodobna jest sprzedaż spółki TVN w pakiecie z Grupą Onet.pl oraz satelitarną platformą telewizja "n". Taki pakiet miałby duże możliwości synergii. Zaznaczają jednak, że może także dojść do sprzedaży TVN w pakiecie z Onet.pl, bo - jak zauważają - nierentowna telewizja "n" jest sporym obciążeniem na bilansie Grupy TVN i może mieć niekorzystny wpływ na wycenę.
Puls Biznesu

Komentarze (1 - 10 z 48)

wiadomo ze rosjanie chca n kupic bo chca miec dostep to polskiego widza .. juz widze te informacje na tv.n2.4 gdzie bedzie duzo dobrych informacji o rosji bo wiadomo ze u ruskich nic nie jest prywatne Tak wiec wraz z zakupem n rosjanie poloza lapy na kanaly informacyjne a przeciez jesli oni maja plan taki by miec wplyw to to kupia bo dadza najwiecej. tak wiec ruski bedzie w modzie a n do kosza.
upiec kuraka n jestem za 29.07.2011 (14:18:41)
 0  
To najlepiej będzie jak przejmie ich FOX ( i tak się TVN wzorował w identach na Foxie)
 1  
Powtarzam:
to jest niesprzedajny gniot !
Zobaczymy za tydzień.
 0  
RUSKIE RACZEJ NIE MOŻE CYFRA+ KUPI N ALE JEST DUŻY ZNAK ZAPYTANIA???
DARO NC+ I CYFROWY POLSAT (usunięte konto #9933) 29.07.2011 (15:11:28)
 0  
DARO CYFRA+ I CP :ciekawe co za C+ kupi N i będzie mieć hajs na pokrycie długów C+ od kilku lat stoi w miejscu N jest na rynku połowę tego co C+ i ma większe pół abo C+ ( liczba abo ) nie długi będzie 1mln abo N i
 0  
Podobno w sierpniu ma być konferencja N więc wszystko przed nami ;)
 0  
Oczywiście że to Cyfra + kupi N
 0  
Niech FOX kupi to wtedy może będzie cirkawsza oferta.
 0  
Nowy właściciel i dalszy rozwój.
 0  
Ale co ztego ze ma 800Tys daje wszystkie pakiety za 48Zl a potem zdziwienie ze rosna dlugi a ludzie biora bo tanie przeplaca za LM I FOXA dziwna maja polityke a teraz ida pod mlotek
 0