Łukasz Szewczyk04.08.2011 (0:05)12 komentarzy

TVP Dokument ruszy jeszcze w tym roku

Juliusz Braun, prezes Telewizji Polskiej, podtrzymuje plany wprowadzenia na rynek nowego kanału dokumentalnego o nazwie TVP Dokument. Prawdopodobnie będzie to jednak dodatkowy kanał w ofercie TVP.
Prezes Telewizji Polskiej podczas spotkania z dziennikarzami zapowiedział uruchomienie jeszcze w tym roku nowego kanału TVP Dokument. Na razie nie wiadomo czy stacja powstanie jako osobny, dodatkowy kanał czy tez na bazie TVP Historia, jak zakładano wcześniej.
Przypomnijmy, że według wcześniejszych informacji, nowa stacja ma nadawać reportaże oraz filmy dokumentalne o tematyce historycznej, społecznej, popularnonaukowej, przyrodniczej oraz krajoznawczej. Nie zabraknie reportaży. Na antenie nowego kanału nie zabraknie także pozycji znanych z TVP Historia.

Szef TVP nie ukrywa, że mimo słabych wyników oglądalności chciałby jednak, by kanał TVP Historia istniał nadal, ale nieco w odmienionej formie.
TOK FM

Komentarze (1 - 10 z 12)

albo dokument za historie, albo kulture polaczyc z historia i zrobic tylko historyczne pasmo 2x dziennie o roznych godzinach w ciagu tygodnia, by kazdy znalazl cos dla siebie, bo zawartosc historii jest dosc ograniczona i dla specyficznego odbiorcy.
HodowcaZwierzatFuterkowyh 4.08.2011 (2:46:50)
 0  
Taka jest specyfika kanałów tematycznych - dla specyficznego odbiorcy. Kanały ogólnotematyczne mają pasma specjalistyczne.
TVP Dokument spokojnie może istnieć obok TVP Historii. Przecież jak sama nazwa wskazuje, powinien pokazywać filmy dokumentalne. Marzy mi się coś w rodzaju rodzimego Planete.
 0  
TVP Dokument dajcie w MUX3
 0  
płaczą że kasy nie mają a nowy kanał im się marzy po co? na TVP Historia leci starocie że ho ho to samo będzie z tym kanałem jeśli powstanie wogole .
 0  
Mam nadzieję że Pan Juliusz Braun nie dopuści do zamknięcia TVP Historia i zostanie stworzony osobny kanał TVP Dokument. TVP Historia notuje coraz lepsze wyniki oglądalności, mam nadzieję że nowy kanał będzie coś na bazie Planete lub Discovery jak kolega wcześniej wspomniał....
 0  
Mogli by dać tvp dokument w mux3 i tvp seriale
 0  
Bo jest tvp1 tvp2 tvpInfo tvp kultura tvp historia to jest 5 kanalow więc tvp dokument i seriale mogli by dać do mux3
 0  
SZKODA PIENIęDZY NA TE KANALY. TWORZA CORAZ WIECEJ KANALOW TEMATYCZNYCH. PLACA ZA ICH UMIESZCZANIE W TELEWIZJI CYFROWEJ CZY NZ SATELICIE A PIENIEDZY MAJA CORAZ MNIEJ.

JA JAK NIE MAM PIENIEDZY TO NIE KUPUJE.

ALE ICH POLITYKA WYGLADA TAK ZE STWORZA JESZCZE Z DZIESIEC KANALOW I WYMUSZA NA NAS TEN HARACZ W POSTACI ABONAMENTU. INTELIGENCJA PANA BRAUNA I JEGO KOLEGOW GORUJE NAD ROZSADKIEM ZWYKLEGO OBYWATELA.
 0  
kolejny program do reklamowania PŁAĆ ABONAMENT, tylko za co?
 0  
TVP HISTORIA , to porazka a ja zrobia TVP DOKUMENT , bedzie to samo tego kanalu nie ma na Hotbird 13 , to jak mozna go ogladac?
 0